Nova pobjeda Junaka za ostanak na vrhu ljestvice

Objavljeno: 5 listopada, 2019
Junak GOŠK

Junak je na domaćem terenu slavio novu pobjedu, ovog puta protiv dubrovačkog GOŠK-a, što ga je i dalje ostavilo na čelu trećeligaškog poretka…

Junak – GOŠK Dubrovnik 1919 1:0 (0:0)

Sinj – Gradski stadion. Gledatelja: 400
Sudac: Matej Čulina (Zadar)
Strijelci: 1:0 Barać (66.)
Najbolji igrač: Stipe Barać (Junak)

Junak: Runje, Barać (od 83. Vuleta), Mihovilović, Marunica, Bandalo, Andrić (od 66. Maganić), Jandrek, Kukoč, Fuštin (od 86. Vuković), Vardić, Mastelić.

GOŠK Dubrovnik 1919: Kristić, Matić, Torbarina, Ivanišević, Horvat, Caput, Sršen (od 73. Pralas), Cicijelj, Skaramuca, Smrdelj (od 71. Brkić), Poljak.

Iz prvog dijela vrijedi izdvojiti tek jednu situaciju i to onu iz 41. minute kada je Kukoč zaprijetio iz slobodnog udarca s 20-ak metara, pri čemu je lopta okrznula nekog u živom zidu, promijenila smjer, ali refleksno je reagirao vratar GOŠK-a i uspio sačuvati svoju mrežu.

Junak je u nastavak susreta ušao kudikamo odlučnije nego je to bio slučaj u prvih 45 minuta. Sve linije Junaka pomaknule su se dobrih 15 metara bliže golu gostiju, redali su se napadi, ali malo toga konkretnog po pitanju udaraca na gol je napravljeno.

No, odlučnija igra domaćih morala je kad tad uroditi plodom. Tako je i bilo u 66. minuti kada je sjajan slalom kroz obranu GOŠK-a napravio Barać te prekrasno rutinerski loptu plasirao u suprotnu malu mrežu za 1:0.

Imao je Junak još nekoliko odličnih prilika do kraja, od čega vrijedi izdvojiti Maganićevu gredu glavom na ubačaj Kukoča i Mastelićev pokušaj u posljednjim minutama koji je završio preko gola.

U sljedećem kolu Junak gostuje u Biogradu.