Nove medalje za Kamešnica cycling team!

Objavljeno: 7 veljače, 2017
kamesnica_cycling_team_3

Izvor: Kamešnica cycling team

U nedjelju je u Vidu pored Metkovića održana rekreativna XCM utrka ‘Stipe Čamber’, ujedno i 8. kolo rekreativne XC zimske lige Dalmacije.

Ranom zorom prema Metkoviću se uputio veliki broj članova Kamešnica cycling teama, njih čak 14 s dva kombija.

Od tih 14 članova 12 ih je nastupilo na utrci, te su među kolegama snage odmjerili po okolnim, 27 km dugim, stranputicama sa 670 m penjanja. Startalo se u samom centru Vida u 12,30 sati, a kiša koja je padala noć prije i dobro natopila stazu stala je pred trku, te nastavila padati tek u popodnevnim satima.

U velikom broju natjecatelja istakli su se rezultati kluba, ali i sama brojnost na natjecanju.

Čak 4 nove medaljeKamešnica cycling team ima u svojim vitrinama. U najmlađoj kategoriji, do 16 godina, imali su četiri biciklista. Najbrži od njih i drugoplasirani na utrci sjajnom vožnjom ponovno je bio naš Petar Bašić. Jako dobru snalažljivost i volju pokazo je i trojac koji je u cilj ušao zauzevši 7., 8. i 9. mjesto u kategoriji, a oni su redom: 7. Luka Bašič, 8. Boris Laco, 9. Petar Bečko.

kamesnica_cycling_team_1

Medalje su osvojili i u idućoj kategoriji, do 20 godina, gdje su se natjecali Ivica Bašić i Stipe Bodač.

Ivica je u cilj ušao kao drugoplasirani u svojoj kategoriji, dok je Stipe klubu donio sigurne bodove osvojivši 9. mjesto. Ništa drugačije nije bilo za očekivati ni u kategoriji od 20 do 30 godina gdje su ih predstavljala 3 biciklista. Najbrže od njih stazu je prešao Ivan Brčić koji je pred sam ulazak u cilj imao jako gadan pad s bicikla, ali na svu sreću bez ‘lomova’. U istoj kategoriji vremena za druženje i vožnju u toku pripremama pronašao je i Roko Pavlinušić, te je osvojio 5. mjesto, a za sada svoj najbolji plasman bilježi i Tino Bašić – 11. u kategoriji. Bodovi nisu izostali ni u kategoriji od 30 do 40 godina gdje je Josip Đula sigurnom vožnjom kroz cilj prošao kao 20. Drugi predstavnik kluba u ovoj kategoriji bio je Ivan Žanko kojeg je u izvrsnoj vožnji i ukupnom plasmanu omelo pucanje gume te je bio prisiljen odustati.

kamesnica_cycling_team_2

I na kraju kategorija od 40 do 50 godina, kategorija onih ‘najlukavijih’ u kojoj nastupa Ivan Bašić. Svoju lukavost i snagu pokazao je i na ovoj utrci te tako klubu donio još jednu medalju, onu za treće mjesto u istoj kategoriji. Vrijedno je spomenuti kako je nakon ove utrke BK Kamešnica u ukupnom poretku lige zauzela 3. mjesto među 41. klubom koji nastupaju.

Sve pohvale članovima na izvrsnoj vožnji i ostatku na jakoj podršci i pomoći. Članovi BK Kamešnice na ova natjecanja putuju uz pomoć svojih donatora. Zahvaljuju se na ustupljenim vozilima, kao i svim donatorima koji im omogućavaju da natjecateljima u ovom jako ‘skupom’ sportu imaju sredstva za osnovne putne troškove, kao i troškove samih startnina. Nastavljaju s radom i treninzima, a iduća utrka je na rasporedu za dva tjedna u Grebaštici. Klici žele brz oporavak i skori povratak na bicikl, a ostatku brzu sanaciju tehničkih kvarova kako im u narednim utrkama bicikli ne bi uskraćivali bolje plasmane i završavanja utrka.