Novi poraz Alkara, Hermes uzeo ponuđeno

Objavljeno: 4 veljače, 2017
alkarar-hermes

Alkar nije uspio doći do pobjede u gostima protiv Hermesa, što ga ponovno odvodi u neizvjesne i burne vode u kojima će se rješavati pitanje opstanka u ligi. Ali, lako je moglo biti i drugačije…

Hermes Analitica – Alkar 89:80 (24:22, 20:21, 20:20, 25:17)

Zagreb – Dvorana SDPŠ Vladimira Preloga, Gledatelja: 400
Suci: Srđan Dožai (Zagreb), Želimir Tresoglavić (Osijek), Krešimir Katić (Sl. Brod)

Hermes Analitica: Škara, Mandalinić (), Raič (14), Samac (20), Svoboda (7), Garafolić (19), Ćubela (9), S. Krstanović (4), Ušić, Đurinović, Rajić (16), A. Krstanović.

Alkar: Boban (9), Svalina, Dominović (2), Vrkić, Gaurina (15), Bilandžić (5), Jurela, Šarac (2), H. Vučić (29), K. Vučić (18).

Hermes je u startu imao blagu rezultatsku inicijativu, bježao i do pet razlike, ali sredinom četvrtine serijom 6-0 Alkar je ostvario minimalnu prednost, prvenstveno zahvaljujući raspoloženim Gaurini i Hrvoju Vučiću. Iako se krajem prve četvrtine domaćin ponovno odlijepio do pet koševa viška, tricom u posljednjem napadu Bilandžić je postavio 24:22.

Izjednačeno se nastavilo i tijekom druge četvrtine. Na svaki bijeg domaćih Sinjani su imali spreman odgovor, a novom serijom 6-0 u 16. minuti i sami su ostvarili plus tri, no prednost se konstantno selila s jedne na drugu stranu, da bi se nakon prvih 20 minuta rezultatska “klackalica” minimalno zaustavila na strani domaćih (44:43).

U nastavku je Alkar uzeo ulogu Hermesa i veći dio vremena imao rezultat na svojoj strani, ali u pravilu bio je to potpuni preslik događanja iz prvog poluvremena. U završnih deset minuta minimalna prednost bila je na strani zagrebačke momčadi, ali vrlo brzo Alkar je preuzeo inicijativu i došao na korak da prelomi u svoju korist.

U 35. minuti semafor je pokazivao prednost Alkara od 72:76, potom je uslijedio i napad za potencijalno povećanje vodstva, ali trica Bobana nije ušla, za razliku od one Raiča na drugoj strani s kojom je i počela serija domaćih i potpuni pad Alkara. Tako je do kraja susreta Hermes zabio 17 koševa, a Alkar tek četiri.