Novi poraz Alkara, Zagreb u posljednjoj četvrtini slomio otpor domaćih

Objavljeno: 6 veljače, 2016

Alkar - Zagreb foto

Osmi prvenstveni poraz i treći domaći u nizu pred TV kamerama Alkar je izgubio od vodeće momčadi prvenstva Zagreba. Sinjani su u igri bili dobrih 35 minuta, ali na kraju je presudila individualna kvaliteta momčadi iz glavnog grada…

Alkar – Zagreb 79:92 (23:21, 18:20, 19:25, 19:26)

Sinj – ŠSD Sinj
Gledatelja: 500
Suci: Josip Radojković (Split), Luka Kardum (Šibenik), Josip Jurčević (Split)

Alkar: Bilić (5), Jo. Boban (8), Bilandžić (4), Modrić, Dominović (3), Šipić (12), Ju. Boban, Gaurina (18), Glavinić (20), Svalina (3), Tešija (6), Bašić.

Zagreb: Majcunić (8), Vladović (9), Božić (22), Halilović (24), Vlaić (7), Batur (5), Marčinković (7), Šarlija (8), Radoš (2), Lazić.

Vrlo dobru prvu četvrtinu (23:21), s tek minutu dvije “stvaralačke” pauze, Alkar je odigrao protiv Zagreba, ne posustajući ni kad su gosti u dva navrata pogađali u serijama. Odlično je sinjsku momčad služio šut za tri poena, ukupno su ih zabili čak pet, od čega Gaurina i Josip Boban po dvije.

Jednako dobro Alkar je nastavio i u drugoj četvrtini, uz agresivnu i dobru obranu koja mu je omogućila komotniji napad u kojem je prednjačio raspoloženi Gaurina. Upravo njegovim koševima domaćin je pobjegao na plus pet, ali uzvratio je i Zagreb serijom 6-0, za vodstvo od 33:32, koliko je bilo u 17. minuti.

Nisu domaći košarkaši imali lijeka za Halilovića koji je ostvario 14 koševa, ali i sedam skokova. Na odmor se, pak, uz nekoliko obostrano dobrih reakcija, otišlo s izjednačenim rezultatom (41:41).

Početkom nastavka raspucao se Glavinić, zabio je dvije trice u nizu i dodao dva plus jedan za minimalno vodstvo Alkara u 24. minuti igre 53:52), čime su anulirane tri trice koje su pogodili košarkaši Zagreba. Nekoliko loših reakcija u završnici treće četvrtine Alkara je uoči završne četvrtine ostavilo na šest koševa zaostatka (60:66).

Vrlo brzo Zagreb je pobjegao i na deset koševa prednosti, Alkar se vratio ma minus pet, ali snage ili pak ideje za potpuni priključak nije imao. Sve nakon toga bila je jednosmjerna ulica, igra Alkara se potpuno raspala, gosti su ostvarili i rekordnih plus 16 te na kraju zasluženo slavili s 92:79.

Ovim porazom Alkar je napravio korak unatrag u borbi za Ligu za prvaka, ali i dalje nije ostao bez izgleda. Sljedeće kolo Alkar gostuje kod Škrljeva u Čavlima.