Novo slavlje Junaka za prvo mjesto na tablici

Objavljeno: 3 rujna, 2014

junak-primorac

Novu veliku pobjedu Junak je ostvario u Ivanbegovini kod Kamena, čime je s maksimalnih devet bodova ostao usamljen na trećeligaškoj ljestvici te tako ispisao najbolju moguću pozivnicu navijačima da budu glasna podrška u nedjelju protiv Solina…

Kamen – Junak 1:2 (1:2)

Ivanbegovina, gledatelja: 200
Sudac: Ivan Kaleb (Split)
Strijelci: 1:0 Kljenak (12.), 1:1 Matijašević (28.), 1:2 ag. Tolj (38.)

Kamen: Ljubičić, Biloš (od 46. Ćelić), Kujundžić, Tolj, Juričić, Žužul, Kljenak, Paradžik, Žaja, Bajamić (od 10. Gudelj), Vuksan (od 85. Ćapin).

Junak: Cvrlje, Perić, Bašić, Runje, Bekavac, Matijašević (od 86. Ljubas), Sablić, Jandrek (od 62. J. Buljan), Samardžić, Lipotić (od 80. Barać), Ramljak.

Već u petoj minuti sporna situacija u kojoj je Junak tražio kazneni udarac zbog igranja rukom nekog od domaćih igrača, no sudac je ostao nijem. Nedugo potom domaćin je došao u vodstvo, Kljenak je izbjegao zaleđe te izašao sam pred vratara Junaka i pogodio za 1:0.

Samo par minuta poslije nova velika prilika za domaćine, ali ovaj put Cvrlje je spasio svoju momčad većeg zaostatka u ranoj fazi utakmice. Junak tada ubacuje u brzinu više, sve više prijeti i do izjednačenja dolazi golom Matijaševića koji iz poluvoleja s vrha kaznenog prostora pogađa za 1:1.

Pritisak i bolja igra Junaka urodili su plodom u 38. minuti kada je Samardžić probio po strani i centrirao u kazneni prostor prema Sabliću, ali prije nego je lopta došla do sinjskog napadača, Tol jju je skrenuo u vlastiti gol. Blizu trećeg gola Plavi su bili i pred sam kraj, ali udarci Matijaševića i Bašića nisu bili dovoljno dobri.

U nastavku Kamen je preuzeo inicijativu, kreirao velik broj odličnih prigoda, međutim, Cvrlje je bio nesavladiv, što je domaće natjeralo gotovo u očaj. S druge strane Junak se bazirao na obranu, prijetio iz polukontri koje ipak nisu rezultirale novim golom.

Konačnih 2:1 za Plave značilo je i njihovo prvo mjesto u poretku s dva boda više od prve pratnje.

Naredne nedjelje u Sinju je veliki derbi u kojem će Junak, u okviru četvrtg kola, ugostiti Solin.