Novo veliko slavlje Alkara u Slavonskom Brodu

Objavljeno: 8 studenoga, 2014

alkar_kvarner2

U novoj velikoj predstavi Alkar je doslovce otpuhao s parketa momčad Slavonskog Broda, i to na njihovom parketu, što ga je i dalje ostavilo na samostalnoj prvoj poziciji koju nije ispustio od samog početka prvenstva.

Slavonski Brod – Alkar 65:86 (20:30, 17:24, 12:14, 16:18)

A-1 liga, 6. kolo
Slavonski Brod – Gledatelja: 300
Suci: Sreten Radović (Dubrovnik), Bojan Kruljac (Zagreb), Tomislav Petrović (Zagreb)

Slavonski Brod: Kljaić, Čelebija (15), Živković (8), Kraljić (5), Ćubela (10), Cvitanović (1), Krstanović (5), Jukić, Karlović (9), Vučić (5).

Alkar: Bilić (20), Jo. Boban (4), Bilandžić (7), M. Modrić, Pavić (2), S. Modrić (5), Vitali (27), Ju. Boban (7), Gaurina (10), Perajica, Kanaet (4).

Nakon Splićana, Osječana, Šibenčana i Riječana, snagu Alkara osjetili su i Brođani koji su nakon svega nekoliko minuta brojali dvocifren minus, a do poluvremena praktički izgubili i bilo kakvu nadu u povoljan rasplet.

Sve pozitivno što je Brod napravio u ovom susretu bilo je vodstvo od 4:2 na samom početku utakmice, nakon čega je Alkar zatvorio prilaze svom košu te uz sjajnu šutersku večer, prije svih Vitalija, zarana riješio pitanje pobjednika.

Da će domaći imati dosta problema vidjelo se nakon svega pet minuta igre i vodstva Alkara od 17:5 (serija 12-0), što je prednost koja je egzistirala u većem dijelu utakmice.

Nakon što su sinjski šuteri izvukli domaće na “široko”, na svoje je došao Vitali koji je u drugom periodu iz napada u napad neumorno punio koš domaćina, pa je višak od već spomenutih 17 razlike na poluvremenu bio prilično realan odnos snaga.

Alkar je i u nastavku susreta djelovao kao savršeno uvježban simfonijski orkestar u kojem je svatko znao što mu je činiti, pa niti domaća mini serija i približavanje na minus 13 (45:58), nije unijelo bilo kakvu nervozu među Sinjane.

Dapače, gosti su odgovorili još jače, a posebno je u tom periodu bio raspoložen razigravač Bilić, koji je baš kao i u prethodnom kolu protiv Kvarnera, svojim koševima pečatirao sinjsku pobjedu.

U nekoliko navrata do kraja semafor je pokazivao i rekordnih plus 23 za Alkar, dok je kraj susreta dočekan uz prednost sinjske momčadi od 86:65, što je bilo i više nego dovoljno za ostanak na prvom mjestu u poretku A-1 ligaša.

Najbolji u redovima pobjedničke momčadi bio je, malo je reći briljantni, Toni Vitali koji je susret zaključio s 27 koševa i 11 skokova, što mu je u konačnici donijelo i valorizaciju od 34 boda. Sjajnu partiju odigrao je i Bilić s 20 koševa i šest asistencija, dok je vrlo dobar bio i Gaurina koji je zabio deset i pritom ostvario šest skokova. Kod domaćih bolji od ostalih bio je Čelebija koji je postigao 15 koševa.