Odličan Junak propustio “unakaziti” Jadran

Objavljeno: 29 travnja, 2014

junak-primorac

Junak je na Gradskom stadionu Sinju odigrao odličnu utakmicu u kojoj je slavio protiv Jadrana iz Kaštel Sućurca, istina minimalno, međutim goste je od prave katastrofe spasio vratar Radić, ali i poprilična nemaštovitost navalnih igrača sinjskog trećeligaša…

JUNAK – JADRAN (KS) 1:0 (1:0)

Sinj, Gradski stadion, gledatelja: 250
Sudac: Zlatan Klarić (Split)
Strijelac: 1:0 Matijašević 38′

JUNAK: Cvrlje, Vardić, Medvid, Ramljak, Milić, Petričić, Samardžić, Jurić (od 72. Perić), Barać (od 90. Šentija), Kušeta (od 85. Buljan), Matijašević. Trener: Dean Računica

JADRAN KS: Radić, Jakovčević, Buzov (od 77. Bilić), Marić-Arić, Radić (od 72. Vulić), Dević, Šiškov, Glavinović, Bajić, Stojan (od 65. Katić), Zolota. Trener: Pero Zokić

Plavi su se već od prve minute na terenu postavili onako kako se to od njih i očekuje – dominantno i s jasnom mišlju da gostima navrijeme pokažu da o bodovima mogu tek sanjati. Dobre kombinacije odmah su rezultirale vrlo kvalitetnim ubačajima s boka koje su Matijašević i Barać propustili iz blizine pospremiti u mrežu.

Dominacija domaćih se nastavila i u narednim minutama, a najviše uzbuđenja bilo je u 22. minuti kada je Matijašević uposlio Samardžića koji krenuo prema petercu i potom vratio za Kušetu koji je bio prebrz pa je velika prigoda završila bez udarca.

Dobra igra i propuštene prigode na sreću nisu kažnjeni golom na drugoj strani, kako je to viđeno već (pre)više puta u Sinju, nego su domaći pronašli načina kako naplatiti bolji dojam.

Igrala se 38. minuta kada je Barać lijepo probio po lijevoj strani, zatim zavrnuo prema petercu gdje je odlično reagirao Matijašević za 1:0. Inače, treba notirati kako je sinjski ofenzivni veznjak u prvom dijelu odigrao vjerojatno najboljih 45 minuta ove sezone, a gol je stigao kao posljedica toga.

U nastavku su se probudili gosti kojima gori pod nogama i koji su jedni od izglednijih kandidata za ispadanje. Tako je bivši igrač Junaka, Svetin Stojan, zaprijetio iz slobodnjaka s 18 metara, ali spreman je bio Cvrlje. Nešto kasnije je i Šiškov proslijedio do Buzova koji unutar kaznenog prostora snažno odapinje, no i ovaj put odlično je reagirao vratar Junaka.

U međuvremenu bilježimo i novu veliku prigodu domaćih. Oduzeta lopta rezultirala je brzom kontrom “dva na jedan” u kojoj je Barać možda malo prerano išao tražiti Matijaševića, a kada je ovaj bio u prigodi vratiti pas i gurnuti suigrača u stopostotnu situaciju, odlučio se varati braniča gostiju koji mu oduzima loptu.

U 62. viđena je još jedna lijepa akcija. Ovaj put je Kušeta došao do lopte, krenuo prema golu, zatim varkom iz ravnoteže izbacio kompletnu obranu gostiju, ali udarac sa 16 metara ipak nije bio toliko dobar kao dio koji mu je prethodio.

Pet minuta poslije odlično su kombinirali Jurić, Samardžić i Kušeta, da bi udarac potonjeg ponovno završio u rukama vratara, iako je i ta situacija obećavala kudikamo više. Mogućnost za povećanje prednosti bila je i poslije kontre Baraća koji s desne strane iskosa nije uspio prevariti vratara Jadrana. Sama završnica vidjela je i dio koji je anti-nogometan.

Tražili su gosti kazneni udarac u završnim minutama, a kada je sudac odmahnuo rukom krenuli su prvi prosvjedi koji su ubrzo kulminirali drugim žutim za Šiškova. Iako je karton bio potpuno opravdan, klupa gostiju je verbalno napala sudačku trojku, pa su isključenja zaradili i igrač Bilić, baš kao i jedan od predstavnika kluba.

Bilo kako bilo, bilježimo lijepu predstavu Junaka i nova tri boda za sedmu poziciju na ljestvici s koje je pogled na sezonu nešto “ružičastiji” nego li je to bio nekoliko kola unazad i nekoliko mjesta niže, koja ionako ne pripadaju renomeu sinjskog kluba.