Odličan start Junaka, Zmaj ispraćen s četiri lopte u mreži

Objavljeno: 25 kolovoza, 2018

Junak je otvaranje sezone odradio na način koji se poželjeti mogao, visokom pobjedom nad BŠK Zmajem. Odlična predstava i tri boda za, nadamo se, uspješnu ovosezonsku junačku priču…

Junak – BŠK Zmaj 4:0 (1:0)

Sinj – Gradski stadion. Gledatelja: 400
Sudac: Zvonimir Sinovčić (Novigrad)
Strijelci: 1:0 Puljić (17.), 2:0 Bašić-Šiško (62′), 3:0 J. Šeparović (ag. 82′), 4:0 J. Šeparović (ag. 91.)
Najbolji igrač: Petar Bašić-Šiško (Junak)

Junak: Ćurković, Barać S., Bašić-Šiško, Barać M., Katuša (od 59. Marunica), Bandalo, Vuleta (od 76. Tuta), Andrić, Vardić, Botica, Puljić (od 72. Jukić).

BŠK Zmaj: Markulin, Ćubel (od 69. Andrijić), Sardelić, Vrkić, Škarić, Mušić, Cetinić (od 74. M. Šeparović), J. Šeparović, Marinović, Didović, Tarle.

Treneru Stipi Grčiću nakon utakmice osmjeh nije silazio s lica. A kako i ne bi. Visoka pobjeda na otvaranju prvenstva i općenito vrlo dobra predstava momčadi koja je dobro posložena i od koje se mogu očekivati dobre stvari u nastavku sezone.

Junak je od početka diktirao ritam, gosti su pokušavali prijetiti koliko su mogli, ali više od po jedan dobar udarac po poluvremenu nije išlo. Na kraju su, bez pretjerivanja, dobro prošli s porazom od 4:0, ma koliko to ružno zvučalo.

Prvi gol sinjski igrači postigli su u 17. minuti nakon kornera i odbijene lopte koju je Puljić iz gužve pred petercem poslao u mrežu za 1:0. Nešto kanije Bašić-Šiško je krasno uposlio Matea Baraća koji s nekih 10-ak metara puca preko gola.

U nastavku je Junak eksplodirao. Razigrao se Mateo Barać, poslovično suzdržan u prvom dijelu, ali zato briljantan u nastavku po desnoj strani. Ipak, najljepši potez, akciju, odradio je Petar Bašić-Šiško, čime je potvrdio kvalitete i pokazao se kao veliko pojačanje Junaka.

Naime, sinjski veznjak uspio je u 62. minuti ukrasti loptu čak dvojici igrača Zmaja pored aut linije, nakon čega se sjurio u kazneni prostor i fantastično naciljao bliži gornji kut vratara gostiju. Eurogol u svakom slučaju. Neobranjivo.

Junak je tada prilike počeo nizati kao na traci. Šteta da su sinjski napadači bili malo nedorečeni, jer bilo je tu prilika da gosti prožive pravu kalvariju, ali bit će i za njih još dosta prilika u nastavku prvenstva.

Najveći tragičar ili ako baš hoćete “baksuz” bio je igrač Zmaja Jerko Šeparović. Naime u razmaku od osam minuta postigao je čak dva auto gola. Prvi je zabio u 82. minuti nakon prizemnog ubačaja Tute s desne strane, kada je u pokušaju čišćenja loptu poslao u mrežu, dok je u prvoj minuti nadoknade na isti način pogodio i nakon povratne lopte Matea Baraća s lijeve strane.

U sljedećem kolu Junak gostuje u Pločama kod Jadrana koji je visokom pobjedom u Imotskom (1:6) zasjeo na čelo poretka.