Odlični Alkar na Baldekinu posustao u samoj završnici

Objavljeno: 21 siječanj, 2017
košarka

Odličnu utakmicu odigrao je Akar u Šibeniku, ali ipak pobjedi su se na kraju radovali domaći. Imao je Šibenik u 15. minuti vodstvo i od 20 koševa razlike, nakon čega se raspištoljio odlični Gaurina pa je Alkar u 28. preokrenuo, dugo bio u igri za pobjedu, no u završnim minutama ponestalo je energije za nešto više od časnog poraza…

Šibenik – Alkar 78:70 (24:15, 20:19, 18:23, 16:13)

Šibenik – Dvorana Baldekin. Gledatelja: 800
Suci: Josip Jurčević (Split), Leo Roglić (Split), Marko Živaljić (Split)

Šibenik: Radovčić (9), Šarić (3), Badžim (11), Nakić, Bašić (3), Pandurić (5), Turkyilmaz (9), Paić (2), Ivanov, Petani (9), Siriščević (21), Halilović (6).

Alkar: Boban (13), Svalina (8), Modrić, Dominović (7), Žuljević, Vrkić (10), Gaurina (17), Župić, Šarac (2), H. Vučić (10), K. Vučić (3).

Odlično je Alkar otvorio utakmicu, nije dopustio domaćinu da nametne svoj tempo i nakon pet minuta imao i minimalno vodstvo, no od tog trenutka kola su krenula nizbrdo. Domaćinu se otvorilo u napadu, brzo je prednost domaćih počela rasti, da bi nakon prve četvrtine Šibenik imao ugodnih devet koševa viška.

Odlična igra domaćih nastavila se i u narednim minutama, Alkar je izgledao potpuno bezidejno, sve je mirisalo na pravu katastrofu, a pogotovo nakon što je semafor u 15. minuti pokazao okruglih 20 koševa razlike (42:22). Ipak, domaća momčad se prerano opustila i očito “zaključila” utakmicu, što je igrači Alkara iskoristili i serijom 10-0 prepolovili zaostatak, a s jednakim minusom se otišlo i na odmor.

Sjajno je Alkar izgledao u trećem periodu. Odlična obrana u potpunosti je zaustavila Šibenčane, bio je to nastavak igre s kraja prvog dijela, a kad je Vrkić u 28. minuti zabio za preokret, postalo je jasno da će do kraja susreta biti velike borbe i da će domaćini morali pokazati kudikamo više da opravdaju ulogu favorita i da dođu do bodova koje su vjerojatno već unaprijed ubilježili.

Iako su domaćini u posljednju četvrtinu donijeli pet koševa viška, Alkar je serijom 6-0 ponovno prednost preselio na svoju stranu, ali potom je propustio iskoristiti nekoliko napada u nizu pa da svoju minimalnu prednost podeblja. Pet minuta prije kraja Gaurina je tricom izjednačio na 66:66, činilo se da će se ući u egal završnicu, međutim, tada je domaćin pronašao dodatnu energiju i serijom ubačaja osigurao miran kraj i nove prvenstvene bodove.