Održana XCO ‘Šušnjevača 2019.’

Objavljeno: 12 ožujka, 2019

Izvor: Biciklistički klub ‘Vlaji’ Sinj

Po odličnim vremenskim uvjetima, u organizaciji Biciklističkog kluba Vlaji-Sinj,prošle nedjelje na sinjskoj Šušnjevači održana je MTB XCO utrka ‘Šušnjevača 2019.’

Četvrtu godinu za redom biciklisti iz Hrvatske, BiH i Crne gore, njih ukupno 136 u 13 kategorija, imali su priliku svoju fizičku i tehničku spremu iskušati na, po mnogima, najzahtjevnijoj utrci u XC zimskoj ligi Dalmacije.

Ukupni pobjednik utrke je Josip Toljan iz BBK Orlov Krug iz Vodica koji je četiri kruga prošao za 1h08’49”. Toljan je teški troboj vodio gotovo do pasljednjeg zavoja sa Brunom Paškalinom i Goranom Cerovićem. Iako je u posljednji krug ušao kao trećeplasirani, na kraju je slavio ispred Bruna Paškalina iz BK Fortice dok je prošlogodišnji pobjednik, Crnogorac Goran Cerović iz BK Pljevlja, ceh teških treninga platio zamorom u posljednjem krugu.

Kod žena, najbrža je bila Tanja Čondrić, inače rođena Sinjanka, iz BK Konavle koja je dva kruga zahtjevne staze završila za 58’39”. Srebro je ostalo u cetinskoj krajini, a osvojila ga je Lidija Zubac iz BK Kamešnica Otok dok je broncu osvojila Antea Kaleb iz BK Metkovića.

Sat vremena prije početka, po prvi puta, na skraćenoj i prilagođenoj stazi, održana je i dječja utrka koja se vozila ukupno u 6 kategorija te izazvala oduševljenje među gledateljima.
Nakon utrke, proglašenje pobjednika i ručak za sve sudionike i pratnju bio je osiguran u prostorijama na gradskom bazenu.