Održana XCO ‘Šušnjevača 2019.’

Autor/ica
Objavljeno: 12 ožujak, 2019

Izvor: Biciklistički klub ‘Vlaji’ Sinj

Po odličnim vremenskim uvjetima, u organizaciji Biciklističkog kluba Vlaji-Sinj,prošle nedjelje na sinjskoj Šušnjevači održana je MTB XCO utrka ‘Šušnjevača 2019.’

Četvrtu godinu za redom biciklisti iz Hrvatske, BiH i Crne gore, njih ukupno 136 u 13 kategorija, imali su priliku svoju fizičku i tehničku spremu iskušati na, po mnogima, najzahtjevnijoj utrci u XC zimskoj ligi Dalmacije.

Ukupni pobjednik utrke je Josip Toljan iz BBK Orlov Krug iz Vodica koji je četiri kruga prošao za 1h08’49”. Toljan je teški troboj vodio gotovo do pasljednjeg zavoja sa Brunom Paškalinom i Goranom Cerovićem. Iako je u posljednji krug ušao kao trećeplasirani, na kraju je slavio ispred Bruna Paškalina iz BK Fortice dok je prošlogodišnji pobjednik, Crnogorac Goran Cerović iz BK Pljevlja, ceh teških treninga platio zamorom u posljednjem krugu.


Kod žena, najbrža je bila Tanja Čondrić, inače rođena Sinjanka, iz BK Konavle koja je dva kruga zahtjevne staze završila za 58’39”. Srebro je ostalo u cetinskoj krajini, a osvojila ga je Lidija Zubac iz BK Kamešnica Otok dok je broncu osvojila Antea Kaleb iz BK Metkovića.

Sat vremena prije početka, po prvi puta, na skraćenoj i prilagođenoj stazi, održana je i dječja utrka koja se vozila ukupno u 6 kategorija te izazvala oduševljenje među gledateljima.
Nakon utrke, proglašenje pobjednika i ručak za sve sudionike i pratnju bio je osiguran u prostorijama na gradskom bazenu.

Pobjednici po kategorijama:

Djevojčice U9:
1. Maša Klarić, BBK Orlov Krug
2. Iva Dominiković, BK Metković
3. Cvita Talajić, BK Metković
3. Erika Malezija, BK Metković

Dječaci U9:
1. Jure Vištica, BK Metković

Djevojčice U11:
1. Lara Krpeta, BBK Pakoštane
2. Lara Bokšić, BK Metković
3. Mara Talajić, BK Metković

Dječaci U11:
1. Frane Perić, BK Kairos
2. Marko Talajić, BK Metković
3. David Pejdo, BBK Orlov Krug

Dječaci U13:
2. Roko Doljanin, BK Posedarje
1. Marko Lipić, BK Posedarje

Dječaci U15:
1. Jakov Krmek, BK Relaks
2. Vinko Bulum, BK Metković
3. Mate Bilić, BK Relaks

U16:
1. Josip Juras, BK Fortica
2. Tomislav Šepček, BK Vlaji-Sinj
3.Fabijan Pejić, BBK Pakoštane

16-20:
1. Bruno Paškalin, BK Fortica
2. Ivan Lalić, BK Faust Vrančić
3. Roko Fržop, BBK Orlov Krug

20-30:
1. Josip Toljan, BBK Orlov Krug
2. Martin Mijaljević, BBK Orlov Krug
3. Luka Bukarica, BK Petar Svačić

30-40:
1. Goran Cerović, BK Pljevlja
2. Marko Fržop, BK Top Sport
3. Tonko Juras, BBK Orlov Krug

40-50:
1. Ivica Mesarić, BBK Orlov Krug
2. Marin Pejdo, BBK Orlov Krug
3. Ivica Cvitković, BK Vlaji-Sinj

50+:
1. Zoran Perić, BK Kairos
2. Dragan Peričić, BK Konavle
3. Dragutin Petković, BK Konavle

Žene:
1. Tanja Čondrić, BK Konavle
2. Lidija Zubac, BK Kamešnica
3. Antea Kaleb, BK Metković

Print Friendly
Facebook
Na vrh