OSK pobjedom nad Zmajem proslavio Sv. Luku

Objavljeno: 17 listopad, 2015

OSK - Split 36

Vrlo težak teren nije smetao nogometašima OSK-a da u potpunosti nadigraju do danas neporaženog korčulanskog Zmaja i tako prekinu niz od tri poraza…

OSK – Zmaj (B) 3:1 (1:0)

Otok – SC Gola brda. Gledatelja: 350
Sudac: Josip Budan (Podgradina)
Strijelci: 1:0 Plavša (20.), 2:0 Omazić (54.), 3:0 A. Banić-Škojo (88.), 3:1 Lipotić (90. -11m)
Najbolji igrač: Zvonimir Grgat (OSK)

OSK: M. Samardžić, I. Bašić (od 46. Omazić), Poljak, M. Bašić, P. Bašić, P. Bašić-Bosi, N. Bašić (od 80. A. Banić-Škojo), S. Banić-Škojo, Plavša, Matijašević, Grgat (od 86. M. Samardžić).

Zmaj (B): Vugdelija, Torbarina, Perica, Cicijelj, Matković (od 72. Marinović), Sardelić (od 63. Prižmić), Lončarić, Šeparović, Žanetić, Tatalović, Lipotić.

Prvu opasnu situaciju kreirali su gosti u desetoj minuti kada je Lipotić prošao po lijevoj strani i prizemnom loptom na desetak metara od gola uposlio Cicijelja koji se premišljao i na kraju pogodio u blok. Tri minute poslije sudac je propustio svirati kazneni udarac za goste, nakon što je Ivica Bašić u klizećem startu rukom “pomeo” loptu.

Narednih pola sata pripalo je domaćim nogometašima, što su u konačnici i naplatili vodećim golom. Naime, Grgat je ubacio prizemno u visini peterca, Matijašević promašio loptu, ali na drugoj strani spreman je bio Plavša koji pogađa ispod grede za 1:0.

Blizu drugog gola OSK je bio i u 30. minuti, Banić-Škojo je proigrao Grgata na desnoj strani, ovaj vratio povratnu za Bašića kojem sjajno brani Vugdelija i loptu odbija u korner. Dobro je pokušao i Grgat u sudačkom vremenu prvog poluvremena, ali ponovno je na mjestu bio  vratar Zmaja.

Desetak minuta nakon povratka iz svlačionice OSK je udvostručio vodstvo. Trener Bašić je ubacio iz kuta, a najviši u “buketu” igrača bio je Omazić koji glavom neobranjivo loptu šalje u mrežu. Nešto ranije mogao je sudac pokazati i na bijelu točku za domaćine, nakon duela u kaznenom prostoru, ali niti ovaj put nije se oglasio.

Treću gol u mreži gostiju našao se u 88. minuti i to nakon prekrasne akcije u kojoj je lopta putovala s lijeve na desnu stranu, redom od Bašića preko Matijaševića, S. Banić-Škoje i Omazića koji je pred golom uposlio A. Banić-Škoju koji je sjajno petom pogodio pored Vugdelije.

U sudačkoj nadoknadi Omazić je srušio Lipotića u svom šesnaestercu, sudac opravdano pokazao na bijelu točku, a bivši igrač Junaka “panenkom” je zabio za konačnih 3:1.