OSK se konačno osladio pobjedom

Objavljeno: 15 rujan, 2015

OSK - Split 36

Pobjedom nad biogradskim Primorcem konačno se i OSK pomaknuo s nule pa sada kudikamo optimističnije gleda prema nastavku trećeligaškog prvenstva…

OSK – Primorac (B) 2:0 (1:0)

Otok – ŠC Gola Brda
Gledatelja: 250
Sudac: Josip Zec (Split)
Strijelci: 1:0 I. Samardžić (15.), 2:0 Plavša (86.)
Najbolji igrač: Petar Bašić – Bosi (OSK)

OSK: M. Samardžić, Petar Bašić, Karamarko, M. Bašić (od 56. Dolić), Petar Bašić – Bosi, Banić-Škojo, Bašić-Šiško, Matijašević (od 76. Norac-Kevo), Z. Grgat (od 51. Plavša), I. Samardžić, N. Bašić.

Primorac (B): Borgelott, J. Bašić, Colić, J. Bašić, Marković, Vodopija, Erlić (od 60. Čirjak), Lazarevski, Miletić (od 67. Galešić), Grgurović (od 46. Colić), Bačkov.

Nakon niza pehova i izgubljenih bodova u doslovno završnim minutama, sreća se osmjehnula OSK-u koji je u poslovično “mršavoj” utakmici iskoristio dvije prilike, ujedno i jedine dvije koje je imao.

Otočani su do vodstva došli u 15. minuti nakon udarca Bašić-Šiške kojem je vratar obranio, ali je na odbijanac natrčao Ivan Samardžić i lakoćom pogodio nebranjenu mrežu za 1:0.

I prije i poslije gola igralo se uglavnom između dva kaznena prostora, bez previše “umiranja” u ljepoti, međutim, defenzivni blok OSK-a ništa nije prepuštao slučaju.

Ipak, jedna neopreznost u 49. minuti mogla ih je stajati bodova. Naime, Bačkov je umaknuo Marku Bašiću, a ovaj ga s leđa srušio pa je sudac opravdano pokazao na bijelu točku. Loptu je potom uzeo Marković, ali iskazao se tada domaći vratar Samardžić, obranio jedanaesterac, pa odmah zatim i odbijanac na kojeg je natrčao Bačkov.

Bio je to i trenutak koji je prelomio ovu utakmicu, jer gosti su vidno psihički potonuli pa je dominacija OSK-a rezultirala golom za 2:0 u 86. minuti, nakon prekrasne akcije u kojoj se “trener” Bašić oslobodio dvojice čuvara, pravovremeno proslijedio za Bašić-Šišku koji na drugoj vratnici pronalazi Plavšu kojem, pak, nije bilo teško iz blizine zabiti za potvrdu pobjede.