OSK slavljem nad Slavenom potvrdio ulazak u 3. HNL-jug

Objavljeno: 14 lipnja, 2015

OSK - Slaven

OSK je očekivano slavio i u uzvratnoj utakmici kvalifikacija za Treću HNL-jug protiv Slavena iz Grude, nakon čega je i službeno moglo početi slavlje vezano uz ulazak među trećeligaše.

OSK – Slaven 3:0 (1:0)

Otok – Stadion Gola brda. Gledatelja: 800
Sudac: Dario Kulušić (Šibenik)
Strijelci: 1:0 P. Bašić (10), 2:0 N. Bašić (63), 3:0 Grgat (74/11m)
Najbolji igrač: Zvonimir Grgat (OSK)

OSK: Samardžić, Plavša (od 65. Šimunović), Norac-Kevo, Ljubas, Mandac, Poljak, Banić-Škojo, Vučemilović-Alegić (od 55. Vukas), P. Bašić (od 68. Tadić), Grgat, N. Bašić.

Slaven: Kapetanić, Blažić, Šandrk, Grubešić, Mostahinić (od 40. Miličić (od 46. Batista)), Bijedić, Tikvica, Macan, Kovačević, Čupić, Bobanović.

OSK nije dozvolio iznenađenje u uzvratu protiv Slavena koji objektivno nije imao što tražiti u ova dva dvoboja u kojem je kvaliteta došla do izražaja.

OSK je prvi put zaprijetio u devetoj minuti preko Petra Bašića koji je s 18 metara pucao preko gola, no samo minutu kasnije “trener” je namjestio nišanske sprave i s istog mjesta pogodio za vodstvo domaćih.

Imao je OSK još neke prilike za povećanje vodstva, ali na poluvrijeme je ipak otišao s minimalnom prednošću.

U 63. minuti gosti rade prekršaj na 17 metara od svog gola, loptu je potom namjestio Niko Bašić i prekrasno pogodio u gornji lijevi kut za 2:0.

Konačnih 3:0 postavio je Grgat udarcem s 11 metara, nakon što je sam izborio najstrožu kaznu. Do kraja se mreža više nije tresla, čekao se samo kraj pa da počne veliko slavlje i proslava ulaska u Treću ligu.