OSK-u tek bod protiv Vala, unatoč igraču više

Objavljeno: 25 ožujka, 2017
lopta

OSK i Val nisu odigrali utakmicu koja će se pamtiti. Vrlo rastrgana igra rezultirala je neriješenim ishodom i po jednim golom na svakoj strani, ali s obzirom na to da je od 24. minute imao igrača više, OSK je taj koji nikako ne može biti zadovoljan ostvarenim…

OSK – VAL 1:1 (1:1)

Otok – SC Gola brda. Gledatelja: 350
Sudac: Josip Budan (Podgradina)
Strijelci: 0:1 Pedišić (12.), 1:1 Bašić-Šiško (24.)
Najbolji igrač: Nikola Bašić (OSK)

OSK: Bilandžić, P. Bašić, P. Bašić-Bosi, Norac-Kevo, Poljak (od 46. I. Bašić), Zebić, Banić-Škojo, N. Bašić, Bašić-Šiško, Plavša (od 46. Grgat), Banić.

VAL: Ljubić, Šarić, Karamarko, Bauk, Pedišić, Čeko, Udovičić (od 70. Ćaćić), Frigan (od 81. Vojković), Božinović (od 91. Vojković), Kovačević, Pezo.

OSK je odlično počeo i našao se u nekoliko prilika u uvodu utakmice, ali ipak su prvi mrežu zatresli gosti. Naime, u 12. minuti OSK je izveo korner i to ne baš dobro pa su Kaštelani jurnuli u kontru iz koje je poentirao Pedišić.

U 24. domaćin je došao do zasluženog poravnanja. Nikola Bašić je krasno uposlio Banić-Škoju koji je sam krenuo prema vrataru gostiju kada ga je sapleo Bauk, zbog čega je dobio izravan crveni kartom, ali i skrivio jedanaesterac koji je u 1:1 pretvorio Bašić-Šiško.

Očekivalo se tada da će domaća momčad još jače pritisnuti, iskoristiti igrača više, no brojčana prednost nije se primijetila. Sve se svodilo da bezuspješne ubačaje koji nisu dali ploda is kojima je obrana Vala lako izlazila na kraj.

Gosti u čak pogodili i gredu iz slobodnog udarca u 50. minuti, dok je OSK pred golom Vala bio izrazito nekonkretan pa je susret zaključen rezultatom postavljenim u ranoj fazi utakmice. Ako ništa drugo, barem je prekinut niz od tri poraza.