Pobjeda Alkara, Ivan Svalina tricom “potopio” Jolly

Objavljeno: 20 travnja, 2016

Alkar - Svalina

Važnu pobjedu upisao je Alkar protiv šibenskog Jollyja u utakmici koja je bila neizvjesna do samog kraja, ali na kraju se u junaka večeri prometnuo Ivan Svalina koji je minutu prije kraja zabio tricu, čime je zapečatio sudbinu gostiju…

Alkar – Jolly JBS 75:68 (16:6, 20:25, 22:25, 17:12)

Sinj – ŠSD Sinj
Gledatelja: 500
Suci: Tomislav Vovk (Slavonski Brod), Želimir Tresoglavić (Osijek), Bojan Kruljac (Zagreb)

Alkar: Bilić, Jo. Boban (4), Bilandžić, Modrić (4), Dominović, Šipić (8), Ju. Boban (13), Gaurina (2), Glavinić (11), Svalina (9), Tešija (16), Kanaet (8).

Jolly JBS: Gulam, Pavlović, Mustapić, Kraljević (4), Vrlika (15), Brkić (4), Perković (4), Segarić (20), Vladović, Elez, Petković (21).

Odlična obrana Alkara u potpunosti je razmontirala goste u prvoj četvrtini, a koliko dobro je to bilo dovoljno će reći podatak o tek šest primljenih koševa, naspram 16 koliko ih je sinjska momčad postignula. Ukupno gledajući, dojam je kako je prednost mogla biti i daleko veća, samo da bilo malo više koncentracije u napadu.

Jolly je muku mučio u napadu, gotovo sedam minuta bio je bez koša, što je Alkar iskoristio za seriju od 11-0 koja se protegla s kraja prve do treće minute druge četvrtine, za prednost od 20:6. No, nakon toga proigrao je Jolly i polako se počeo približavati, a nakon što je sijevnula i poneka trica, sinjska prednost otopila se na svega četiri koša (25:21).

U nastavak susreta Alkar je ušao s pet koševa viška (36:31), igralo se potom koš za koš, uz nekoliko obostrano dobrih akcija i mini serija pa je odluka o pobjedniku ostavljena za završnih deset minuta (58:56).

Alkar se početkom posljednjeg perioda nije mogao “sastati” s košem, doduše, dugo je i Jollyju trebalo da krene, ali oni su svoj momentum iskoristili i pomalo sretnom tricom Petkovića i polaganjem iz kontre Segarića došli do vodstva od 62:65.

No, vrlo brzo je Alkar je vratio vodu na svoj mlin, imao nekoliko prilika da podeblja plus dva koje ne koristi, ali srećom niti košarkaši šibenske momčadi nisu bili na nivou.

Prijelomni trenutak utakmice dogodio se minutu i deset sekundi do kraja kada je Svalina zabio tricu s istekom napada, nakon čega se Alkar obranio, a “točku na i” stavio je Tešija pogodivši koš-faul za konačnih 75:68.