Pobjeda Junaka, poraz Hrvaca, golijada OSK-a

Objavljeno: 6 travnja, 2014

Junak

Subota je donijela zanimljive nogometne susrete i različite rezultate klubova s cetinskog područja.

Junak-Konavljanin 2:1

U 24. kolu prvenstva 3. HNL-jug, nakon tvrdih i teških devedeset minuta nogometaši Junaka uspjeli su doći do važnih bodova u susretu protiv iskusnog sastava iz Konavljanina.

U ne baš kvalitetnoj utakmici bolje su se snašli domaći igrači koji su u vodstvo došli u 21. Minuti, kada je lijep pogodak postigao ponajbolji igrač na terenu Mijo Mišerda. Gosti iz Grude, gdje igra nekoliko igrača koji su prošli i prvoligaške terene kao što su Stjepan Jukić, Zlatko Runje, Karabati, Lojić, u prvom dijelu nisu ništa pokazali u pogledu igre i stvorenih prigoda. Prva ozbiljnija gostujuća akcija pred golom Cvrlje dogodila se u 51. minuti iz koje je iskusni Jukić neobranjivo pogodio za 1-1. Nakon toga Junak je pokušavao doći do drugog pogotka i pobjede. U toj nakani Sinjani su konačno uspjeli. Iskosa s lijeve strane udarac prema golu Zlatka Runje uputio je Teo Vardić, obrambeni igrači zasmetali su gostujućem vrataru i lopta je na zadovoljstvo domaćih igrača i navijača završila u donjem lijevom kutu Runjina gola.

Pokušali su gosti do kraja prebacivanjem igre doći do izjednačenja, no sve je bilo bezuspješno, jer visoke lopte bili su lak plijen obrane na čelu s kapetanom Baraćom. Junak-Konavljanin 2:1.

Šibenik-Hrvace 2:0

Nogometaši Šibenika svladali su na Šubićevcu, u 24. kolu 3.HNL jug, momčad Hrvaca 2:0. Kako se i očekivalo, bila je to teška utakmica. S jedne strane Šibenčani koji žele brzi povratak u drugoligaško društvo, a nasuprot njih Hrvace – momčad iz vrha ljestvice i s obranom koja je primila najmanje golova u ligi. Iako je bilo prigoda u prvom dijelu, mreže su podno Šubićevca ostale netaknute. Domaćim igračima sreća se osmjehnula u drugom djelu kada je za 1:0 pogodio mladi Grubišić. Konačni rezultat postavio iskusni Miro Slavica, za konačnih 2:0 za narančaste i nova tri vrijedna boda s kojima nastavljaju utrku za prvo mjesto.

OSK-Glavice 7:0

Derbi 19. kola 1.ŽNL igran je na otočkim Golim brdima. Neovisno gdje se nalaze na ljestvici susreti Glavičana i Otočana plijene pozornost nogometne javnosti. U ovaj susret otočki igrači ušli su kao veliki faavoriti, što su potvrdili na terenu. Drugi put u nešto manje od dva mjeseca OSK je visokim rezultatom svladao Glavice. Nakon 6:1 pobjede u kupu ovoga puta je bilo 7:0. Bila je ovo utakmica uspješnog debija novog trenera OSK-a Ante Porobije, koji sigurno nije mogao zamisliti svoje prve trenerske nogometne minute nakon zapažene igračke karijere. Mrežu Glavičana tri puta tresao je Banić-Škojo, dok su se po jednom u listu strijelaca upisali Z. Norac Kevo, I. Grgat, Dukić i mladi debitant Alen Samardžić.