Poraz Alkara u Zagrebu, pakleni ritam uzima danak

Objavljeno: 18 siječnja, 2020
Alkar

Alkar je upisao poraz u Zagrebu od Cibone, što je bilo i očekivano. Jak ulazak Zagrepčana u utakmicu pokazao se kao odlučujući, a unatoč nekoliko jako dobrih momenata od strane sinjske momčadi, Cibona je ipak u potpunosti kontrolirala zbivanja na parketu…

Cibona – Alkar 103:72 (25:11, 24:23, 22:28, 32:20)

Zagreb – KC Dražen Petrović. Gledatelja: 500
Suci: Josip Radojković, Živko Mirilović, Matej Grubišić

Cibona: Rebec (20), Katić, Bundović (5), Vucić (9), Novačić, Prkačin (18), Badžim (12), Rozić (8), Ljubičić (10), Gibson (12), Ramljak (9).

Alkar: Brocić (8), B. Jurela, Neal (10), I. Jurela, Kučan (4), Marić (11), Dukić, Vučić (19), Wembi (2), Jukić, Žuljević (5), Jacović (13).

Već sam početak utakmice nagovijestio je da će se Alkar teško nositi protiv Cibone. Apsolutno ništa nije polazilo za rukom sinjskim igračima, osjetio se i put i umor od gustog rasporeda pa je Cibona relativno lako nakon prvih deset minuta imala prednost od 25:11.

Alkar je početkom drugog perioda pogodio tri trice u kratko vrijeme, ali još bolja bila je Cibona koja je u 14. minuti imala veliku prednost plus 18. Serijom 8-0 Sinjani se vraćaju, Vučić je ušao u dobru seriju, da bi domaća momčad na poluvrijeme ipak odnijela višak od 15 koševa.

S dvije brze trice Cibona je na početnu nastavka ostvarila i plus 21, jasno je bilo da je utakmica prelomljena i da do kraja glavna misao bila sačuvati se od kakve ozljede. Imao je Alkar još nekoliko svijetlih trenutaka, nije dozvolio raspad sistema i prilično je dobro parirao kroz naredne minute.

Ipak, završni period domaćin je bio bitno brži, energičniji i precizniji pa je na kraju slavio velikom razlikom, točnije s plus 31 . Već u srijedu Alkar dočekuje Zadar, nakon čega će napokon imati deset dana odmora do sljedeće utakmice.

Statistiku susreta možete pogledati ovdje.