Poraz rukometašica Sinja, Lokomotiva bez milosti

Objavljeno: 17 studeni, 2019
RK Sinj

Rukometašice Sinja upisale su težak poraz u Zagrebu od Lokomotive koja je nastavila svoj stopostotan niz u prvenstvu…

Lokomotiva – Sinj 45:18 (21:9)

Lokomotiva: Posavec (6), Lukšić (7), Kaselj (2), Šenvald (2), Šimara (4), Posavec (3), Vojnović (2), Beličev (18 obrana), Horvat, Mostarlić (1), Zrnić (4), Glavan (5), Prkačin (9), Pijević (12 obrana).

Sinj: Ćosić-Dragan, Bilandžić (4), Pletikosić, Hrgović-Tomić (6), Masnić (3), Mažurin (2), Ćaleta, Zorica, Erceg, Vugdelija (7 obrana), Plazibat, Mravak, Boban, Lovrić (1), Paštar (2).

Isključenja: Lokomotiva (6 minuta); Sinj (2 minute)
Sedmerci: Lokomotiva (1/1); Sinj (3/5)

Sinj je u priključku bio svega nekoliko minuta, do rezultata 4:4, nakon čega se domaće rukometašice serijom 5-0 odvajaju i potom nezadrživo kreću u dodatno izgrađivanje prednosti.

Već na poluvremenu Lokomotiva je brojala plus 12, ali u nastavku je nemjerljivo kvalitetnija zagrebačka ekipa dodatno pojačala tempo i lakoćom u serijama gradila svoju prednost.

Bila je to klasična igra mačke i miša u kojoj je Sinj uvjerljivo poražen s konačnih 27 razlike. Lokomotiva i Podravka ionako su svijet za sebe u ligi, nije ovo nikakvo mjerilo, jer Sinj ionako bodove mora tražiti u susretima protiv ostatka društva.

U redovima Sinja izdvajamo šest golova Hrgović-Tomić, dok s druge strane itekako strši učinak zagrebačkih vratarki koje su obranile nevjerojatnih 30 udaraca.

U sljedećem kolu, koje je na rasporedu za dva tjedna, Sinj je domaćin Sesvetama.