Pripreme: Alkar uvjerljiv u Kaštelima

Objavljeno: 13 rujna, 2018
Košarka

Alkar je danas u Kaštelima odigrao novu pripremnu utakmicu u kojoj je slavio uvjerljivu pobjedu protiv prošlogodišnjeg premijerligaša Ribole Kaštela…

Sinjska momčad u Sućurac je doputovala sa svega osam igrača, dosta njih je ostalo van pogona zbog manjih ozljeda, ali i takav “krnji” sastav pokazao se kao prejak za momčad koju vodi Luka Žitko.

Uvodnih deset minuta sinjski košarkaši su zaključili s pet koševa viša, ali u drugom periodu momčad Srđana Helbicha u potpunosti je izdominirala i na poluvrijeme otišla s prednošću od 45:26.

U istom ritmu Alkar je nastavio i nakon povratka iz svlačionice pa je shodno tome i razlika na semaforu neumoljivo rasla. Tek u završnom periodu Sinjani su popustili i domaćinima omogućili bolji skor u barem jednoj četvrtini.

U redovima Kaštela nastupio je i dugogodišnji igrač Alkara Martin Bilandžić koji će od ove sezone nastupati za kaštelanskog drugoligaša.