Pripreme: Junak “petardom” isprašio biogradski Primorac

Objavljeno: 2 kolovoza, 2015
Junak - Primorac (B)

Nogometaši Junaka na domaćoj su pripremnoj premijeri deklasirali Primorca iz Biograda svladavši ga s uvjerljivih 5:0…

JUNAK – PRIMORAC (B) 5:0 (4:0)

Sinj – Gradski stadion. Gledatelja: 200
Sudac: Mario Jadrijević ml. (Glavice)

JUNAK: Banić, Vardić, Pajčić, D. Banić, Runje, J. Buljan, Hrgović, A. Buljan, Klarica, Jandrek, Sablić. Trener: Siniša Jalić
Još su igrali: N. Labrović, Kelez, Velemirović, Bilandžić, G. Ramljak, Vukas, I. Labrović, Silić, Šentija, Roguljić.

PRIMORAC (B): Bangelott, Čirjak, Marković, Bašić, P. Colić, Vodopija, Erlić, Miletić, Grgurević, Lazarevski, Bačkov. Trener: Dragan Blatnjak
Još su igrali: Šimunov, N. Colić, Galešić, Validžić, Stojanov, Ninčević, Milanović, Moravčić, Nimčević, Jurjević.

Novopečeni trećeligaš iz Biograda nije uspio parirati Junaku, iako je već u trećoj minuti imao šansu povesti iz kaznenog udarca. Naime, Vardić je pogriješio na sredini u primopredaji, sijevnula je kontra gostiju koju je okončao domaći vratar Banić srušivši Bačkova, da bi potom vratar Junaka sjajno reagirao na udarac Grgurevića s bijele točke.

Ostatak utakmice bio je u potpunosti na strani domaće momčadi. Junak je u vodstvo došao preciznim golom Hrgovića s 23 metra u petoj minuti, da bi samo tri minute poslije ubačenu loptu A. Buljana s desne strane Sablić glavom pospremio u mrežu za 2:0.

Nova lopta u mreži Biograđana našla se u 15. minuti, ovog puta s bijele točke, koju je Sablić iznudio i potom realizirao nakon nove odlične lopte A. Buljana i rušenja od strane domaće obrane.

Samo osam minuta poslije Sablić je iz slobodnog udarca uzdrmao vratnicu, a na novi gol čekalo se do 43. minute kada je Jandrek zabio na ubačaj Pajčića, također s desne strane.

Konačan rezultat postavio je Kelez u 55. poslije sjajnog prodora po lijevoj strani i završnice u maniri istinskog rutinera. Još je dva puta Kelez do kraja bježao obrani gostiju, ali oba puta spreman je bio i vratar Primorca.

Treba naglasiti da zbog ozljeda u konkurenciji nisu bili Bandalo, Marenzi i Jelić, dok je najnovije pojačanje Božinović dobio poštedu zbog kasnog priključenja momčadi.