Prvi poraz Junaka, Split u prvom dijelu razoružao prvaka

Objavljeno: 29 rujna, 2019

U šestom prvenstvenom kolu Junak je doživio svoj prvi poraz. Bolji je bio Split u utakmici koja se igrala na Parku mladeži…

Split – Junak 2:0 (2:0)

Split – Park mladeži.
Sudac: Jelena Pejković (Split)
Strijelci: 1:0 Lukić (29.), 2:0 Luetić (33.)

Split: Jelić, Protega, Barać, Žulj, Gale, Luetić, Samac, Kelez (od 88. Kapetanović), Farić, Lukić (od 56. Tomičić), Alvarez (od 76. Džoni)

Junak: Runje, Mihovilović, Marunica, Bandalo, Andrić, Jandrek (od 77. Fuštin), Kukoč, Vuković (od 71. Barać), Bilić, Vardić, Norac-Kevo (od 46. Maganić).

Split je počeo ozbiljnije prijetiti od 20. minute, Samac i Alvarez su bili u velikim prigodama, ali nisu pogodili okvir gola. U 29. minuti Lukić je krasno potegnuo s ruba kaznenog prostora za 1:0, da bi u 33. na ubačaj Keleza najbolje reagirao Luetić koji zabija za 2:0.

Najbolju priliku za pogodak u prvom dijelu Junak je imao u 44. minuti iz indirekta, ali udarac Jandreka otišao je pored gola.

U nastavku Samac za domaće pogađa prečku, dok s druge strane udarce Mihovilovića glavom i Marunice nogom sigurno brani vratar domaćih. U 62. Maganić se našao u prilici, ali je iz odlične situacije pogodio blok, da bi u sljedećoj minuti ponovno Mihovilović pucao, ovaj put sa 16 metara malo preko gola.

U 70. minuti se istaknuo se Runje kada je obranio zicer Kelezu, a do kraja više nije bilo događanja koji bi bili vrijedni spomena.

U sljedećem kolu Junak je domaćin GOŠK-u.