Ragbi: Oslabljeni Sinj poražen od Mladosti

Objavljeno: 9 prosinca, 2017
Ragbi Dalmacija

Ragbijaši Sinja nisu uspjeli u izravnom okršaju sa zagrebačkom Mladosti izboriti ulazak u finale prvenstva…

Sinj – Mladost 10:39 (5:11)

Sinj – SC Ivica Poljak-Sokol i Andrija Alčić
Gledatelja: 100
Sutkinja: Petra Drušković (Split)

Sinj: Žigo, Brčić, I. Jukić, M. Miloš, Šušak, J. Jukić, Penić, T. Miloš, Kuštre, Prološčić (5), Šolto, Grčić, Efendić, Vučković, Klarić-Kukuz, D. Jukić, Brčić, Lovrić (5), Efendić, Svaguša, Munivrana, Maras.

Mladost: Slaviček, Brečić, Stipičić, Bujanović (5), Galić, Dumančić, Buljac, Slaviček (5), Jurišić (29), Dominko, Ivanković, Oxenham, Vlašić, Peršić, Bolić, Crnobrnja, Bunić, Galić, Šuta.

Odlična predstava Nika Jurišića i činjenica da je Sinj igrao bez Nikole Pavlovića te Luke Kovačića, bili su velika prevaga na stranu Mladosti koja je uvjerljivo stigla do nove pobjede i pozicije broj jedan, ispred Nade.

Nakon početna tri poena gostiju, za koje je kaznu realizirao Jurišić, Sinj je zgoditkom Prološčića preokrenuo, ali gosti su znali odgovoriti i na krilima sjajnog Jurišića do odmora ostvarili prednost od 11:5.

Nakon svega odam minuta igre u nastavku Slaviček se probio kroz obranu Sinja i poentirao, nezaustavljivi Jurišić je usto pretvorio, nakon čega je bilo jasno da su sinjske šanse svedene na puku teoriju i da će Mladost igrati u finalu prvenstva.

Tako je do kraja i bilo, pogotovo nakon što je trener Sinja Jakša Lovreta u igru ubacio mlađe igrače s klupe, što je Mladost iskoristila i do kraja susreta ostvarila uvjerljivu pobjedu od 39:10.