Ragbijaši Sinja nakon velike borbe poraženi od Nade

Objavljeno: 28 rujna, 2019
Sinj Nada

Ragbijaši Sinja poraženi su i u drugom prvenstvenom susretu, ali odigrali su odličnu utakmicu te čak u završnici imali odličnih trenutaka koje nažalost nisu kapitalizirali…

Sinj – Nada 14:20 (7:17)

Sinj – SC Ivica Poljak-Sokol i Andrija Alčić
Gledatelja: 300
Sudac: Slobodan Nikolić (Zagreb)

Sinj: Žigo, S. Brčić, I. Jukić, Brčić-Šušak, M. Miloš, Penić, T. Miloš, Tomić, Kovačić, Prološčić (7), Šolto, Vučemilo, M. Grčić (5), Filipović, Klarić-Kukuz (2), I. Brčić, Efendić, H. Grčić, Maras.

Nada: Miljak, Čulić, Perlain, Perić, Jurčević, Đurović, Kodžić, Popović, Vuletić, Vlajčević, Ivančić, Rudić, D. Plazibat (15), Ivica (5), Plazibat, Bibić, Boko, Kordun, Miletić, Šolić, Antić, Markić, Arambušić.

Nada je povela iz kazne preko Domagoja Plazibata koji je u nastavku igre još stigao i postići zgoditak te pretvoriti za prednost svoje momčadi od 10:0. Sinj je odgovorio šest minuta prije kraja prvog dijela, Prološčić je odlično prošao kroz obranu gostiju u zonu zgoditka te potom pretvorio za 7:10.

Nada je vrlo brzo odgovorila, Ivica je ovog puta postigao zgoditak, a raspoloženi Plazibat pretvorio za plus deset Nade na poluvremenu koja je netom prije ostala s igračem manje zbog žutog kartona Rudića.

Žuti karton za Sinj početkom nastavka dobio je i Jukić, ali nije to sputalo jake napade domaćih koje je naplatio Marko Grčić polaganjem i Klarić-Kukuz pretvaranjem za 14:17. Imao je prije toga Klarić-Kukuz priliku iz kazne, ali iz ne baš dobre situacije je pucao malo pored gola.

Do kraja su gosti poentirali iz kazne, ponovno je pogodio Plazibat. Sinj se trudio iz petnih žila preokrenuti, bilo je tu dobrih situacija, ali manjak svježine učinio je svoje pa su igrači Nade slavili nove bodove.

Sada slijedi prvenstvena stanka zbog nastupa reprezentacije, a nastavak slijedi krajem listopada.