Rukomet: Senzacionalni Kamičak iz Kupa izbacio prvoligaša Splita

Objavljeno: 20 listopada, 2015

kamicak_olimpija4

U jednoj od najuzbudljivijih rukometnih utakmica koje su se ikad odigrane u Sinju RK Kamičak je nakon deset serija sedmeraca slavio nad Splitom i plasirao se u sljedeći krug Kupa. Prvi put od svog osnutka Kamičak je uspio pobijediti prvu ekipu prvoligaša iz Splita.

KAMIČAK – SPLIT 32:31 (27:27, 15:18)

Na početku utakmice vodila se izjednačena borba, gol za gol, sve do 20. minute kada gosti odlaze na tri pogotka razlike i tu prednost održavaju do poluvremena (15:18).

U drugom dijelu utakmice ispočetka se igralo gol za gol, da bi, fantastičnom i bespoštednom obranom i nekoliko izvrsnih reakcija vratara Stupala, Kamičak u 41. minuti došao do izjednačenja te nakon toga i poveo s tri pogotka razlike 24-21 i 25-22.

Tada dolazi do malog pada u koncentraciji i gosti okreću utakmicu u svoju korist te vode 25-26, nakon čega Kamičak ponovno diže obranu i dolazi do rezultata 27-26. Gosti izjednačuju u posljednjoj minuti i Kamičku ostaje 20 sekundi za posljednji napad, koji nažalost ne koristi.

Prema propozicijama kupa odmah se pristupilo izvođenju sedmeraca u kojima se odvijala prava drama.

Kamičak otvara seriju te zabija tri sedmerca zaredom, dok gosti tek zabijaju svoj treći, čime Kamičak dolazi do dvije meč lopte, no u dramatičnom raspletu promašuje sljedeća dva dok gosti zabijaju, te je rezultat nakon pet serija poravnat na 3-3.

Dalje se sedmerci izvode po jedan u seriji, s time da je sada Split prvi izvođač; Split promašuje – Kamičak promašuje, Split pogađa – Kamičak pogađa, Split promašuje – Kamičak promašuje, Split promašuje – Kamičak promašuje, Split promašuje – Kamičak pogađa i napokon koristi 6. meč loptu za veliko slavlje igrača i navijača.

Pritom posebno treba istaknuti vratara Kamička Paula Stupala koji je obranio nevjerojatnih 5 sedmeraca. Od strijelaca ističemo Poparića sa 7 te Zdilara sa 6, dok su kod gostiju najuspješniji bili Pavlović i Zujić sa po 6 pogodaka.