Rukomet: Sinj slavio, Kamičak poražen u Solinu

Objavljeno: 2 ožujka, 2014

rukomet uni

Rukometašice Sinja rutinirano su stigle do desete pobjede u prvenstvu, dok su drugi vezani poraz upisali njihovi muški kolege iz Kamička i to na gostovanju u Solinu.

SINJ – TROGIR 34:27

Sinjanke su i u 12. kolu nastavile s odličnim partijama, a ovog puta njihovu su snagu osjetile Trogiranke koje zapravo nisu ni pružile posebno značajan otpor, što je dakako izravna posljedica evidentne razlike u kvaliteti.

Domaće rukometašice su već po prokušanom receptu nakon svega nekoliko minuta stvorile zalihu golova koja je na poluvremenu iznosila osam (18:10), da bi u konačnici susret završen rezultatom 34:27.

Nakon 14 golova u Kaštelima i ovog puta Miljenka Macan je bila prvo ime kod domaćih s postignutih 13 golova, dok je prva do nje po gol učinku stajala Katarina Budić sa sedam.

Ovom pobjedom Sinjanke su zaržale prvo mjesto ispred pločanske Dalmatinke.

TABLICA 2. HRL-jug (ž) bit će dostupna u kasnijim satima…

SOLIN – KAMIČAK 36:28

Nakon domaćeg poraza od prvoplasiranog Metkovića, Kamičak je drugi u nizu zabilježio u gostima kod drugoplasiranog Solina, čime je zaključio okršaje s najboljima što se ove sezone tiče.

Osam golova razlike neće dočarati da je sinjska momčad u većem dijelu utakmice bila “unutra”. Naime, nakon egal početka Kamičak se sredinom prvog dijela odvojio na plus dva, ali već do odmora obrana je popustila pa su Solinjani na odmor odnijeli pet golova prednosti.

U nastavku Sinjani su se nekoliko puta približili na tri gola razlike, no bolje od toga nije išlo (4 promašena sedmerca), prvenstveno zbog aktualnog solinskog, a prošlogodišnjeg sinjskog vratara Balova koji je s 20 obrana ponio epitet najboljeg pojedinca na susretu.

Iz redova Kamička vrijedi izdvojiti učinak Gašpara koji je zabio osam golova te Borozana s pet.