Rukometašice Sinja poražene u derbiju, Dalmatinka već može slaviti naslov

Objavljeno: 24 veljače, 2018
žrk5

Rukometašice Sinja nisu uspjele slaviti u velikom drugoligaškom derbiju protiv Dalmatinke iz Ploča, što zapravo znači da gošće već danas mogu početi slaviti naslov prvakinja i povratak u Prvu ligu…

Već od prvih minuta vidjelo se da je imperativ pobjede učinio svoje, a koliko je to loše izgledalo dovoljno će reći podatak o tek jednom golu u prvih 15 minuta igre. Dobro popunjeno gledalište u nevjerici je gledalo što se to događa s inače odličnim Sinjankama, a ništa manje u čudu nisu bili niti na klupi Sinja.

Gošće su u istom periodu postigle osam, a da nije bilo raspoložene i tijekom cijelog susreta odlične vratarke Vugdelije, već tada bi susret bio zaključen. Pločanke su na odmor odnijele pet golova prednosti, zabivši uz to gol u doslovno posljednjoj sekundi.

Nakon desetak minuta igre u nastavku i dalje su igračice Dalmatinke imale sve konce igre u svojim rukama, vodile su 15:8, a onda je krenula i domaća ekipa pa se prednost polako počela topiti. Briljirala je Matea Mažurin, odigrala je zaista nestvarnu utakmicu i za čas je temperatura u gledalištu bila uzavrela.

Deset minuta prije kraja konačno je Sinj došao u egal, Dalmatinka je potpuno stala, a kad je u 53. minuti semafor pokazao plus dva za Sinj, činilo se da je samo pitanje s koliko će golova prednosti u korist Sinja utakmica biti zaključena. No, dogodilo se upravo suprotno.

Gošće se ne mire s porazom, izvlače iz sebe zadnje atome snage, a odličnu završnicu na golu odradila je i njihova vratarka, dok su domaće ponesene euforijom brzale u napadu i poklonile nekoliko lopti u najgore moguće vrijeme. Serijom 3-0 Dalmatinka se vraća, preuzima vodstvo, na kraju i slavi pobjedu te gotovo sigurno i naslov prvaka.