Rukometašice Sinja pred ispunjenom dvoranom pobjedom otvorile prvenstvo

Objavljeno: 15 rujna, 2019
Sinj Osijek

Rukometašice Sinja pred dupkom ispunjenom dvoranom na najbolji su mogući način otvorile prvoligaško prvenstvo, pobjedom na odličnom ekipom Osijeka…

Sinj – Osijek 33:32 (16:15)

Sinj – GSD Ivica Glavan Ićo
Gledatelja: 350
Suci: Ivan Grbavac (Makarska), Siniša Ravlić (Vrgorac)

Sinj: Ćosić-Dragan, Bilandžić, Ljubičić (7), Hrgović-Tomić (9), Masnić (3), Zorica, Mažurin (6), Laco, Čović (5), Erceg, Vugdelija, Mravak, Boban, Lovrić (3), Paštar.

Osijek: Borac, Putnik (2), Hren (6), Lacković (8), Jerčinović (2), Damjanović (2), Milas, Prskalo, Jeršek (2), Špoljarić, Brkić, Frančić, Sablić (3), Milić (7), Ljubas.

Odlično su naše rukometašice otvorile susret protiv Osijeka, već nakon pet minuta imale su prednost od 4:1, što primoralo trenera gostiju da pozove minutu odmora, nakon čega gošće hvataju priključak.

Sinj je tijekom cijelog prvog dijela imao rezultatsku inicijativu, ali više od dva gola se nije uspijevao odvojiti od vrlo dobrih Osječanki. Hrgović-Tomić i Ljubičić su bile su prve violine Sinja, postigle su 11 od 16 sinjskih golova u prvom dijelu koji je zaključen prednošću Sinja od 16:15.

Sinj je i u nastavku ljubomorno čuvao prednost od jednog do dva gola razlike, da bi sredinom drugog poluvremena obrana Sinja odigrala na vrhunskom nivou, što je u nekoliko navrata Sinj dovelo do plusa od pet pogodaka.

Tako je bilo sve do završnih minuta, ali tada je trema učinila svoje, ubrzo je Sinj ostao i dvije igračice manje na parketu, međutim, tada se ukazala Mažurin koja zabija za 33:30, što je bila “točka na i” ovog susreta koji na kraju zaključen rezultatom 33:32.

Prvo ime u sinjskim redovima bila je Hrgović-Tomić s devet pogodaka, dva manje manje zabila je Ljubičić, dok je šest golova postigla Mažurin, a pet Čović. U redovima Osijeka bolja od ostalih bila je Lacković s osam golova.

Već sljedećeg vikenda sprema se nova rukometna poslastica, jer u Sinj stiže višestruki prvak Hrvatske, koprivnička Podravka.