Seniorke GK Sinj osvojile prvo mjesto u Banja Luci

Objavljeno: 20 studenoga, 2018

Izvor: Gimnastički klub ‘Sinj’

Gimnastički klub ‘Sinj’ nastupio je na Međunarodnom turniru ‘Dani gimnastike’ u Banja Luci, na kojem je nastupilo preko 200 gimnastičara iz 10 klubova Bosne i Hercegovine i Hrvatske.

Pravi podvig napravile su seniorke Iva Boko, Hana Kalinić, Andrea Samardžić, Ela Kerum i Ivona Radman, koje su ekipno zauzele 1. mjesto ostavivši iza sebe ovogodišnje državne prvakinje RH iz Rijeke koje su zauzele drugo mjesto.

Pojedinačno kod seniorki prvo mjesto osvojila je Eva Baldo GK ‘Rijeka’, drugo mjesto osvojila je Ana Lipovac (Spartak, Banja Luka), dok je brončanu medalju za treće mjesto uzela Iva Boko (G.K. Sinj).

Jedina mlađa juniorka po prvi put u ovoj kategoriji Michela Maroš imala je dobar nastup, ali bez postolja.

Drugi podvig dana napravile su kadetinje u najtežoj i najvećoj konkurenciji Iva Norac Kljajo, Tina Krstić, Tanja Barbić i Mia Maroš koje su zauzele ekipno 3. mjesto iza prvoplasiranog GK ‘Spartak’ BL i drugoplasiranog GK ‘Bosna’ Sarajevo.

Četvrta naša kategorija mlađih kadetkinja – Iva Boko, Ema Kotarac, Lana Prološčić i Ena Krstić u konkurenciji 6 ekipa zauzele su četvrto mjesto s malim bodovnim zaostatkom za trećim mjestom i postoljem.

U muškoj konkurenciji nastupili su Leo Pekić, Bruno Pekić i Ante Jadrijević – Cvrlje koji su imali dobar nastup na šest sprava, ali bez postolja.

Ekipe su vodili treneri Radmila Kizanović-Krstić, Ivan Vučković i Boris Galić.