Šibenik slavio u Sinju, a Sinj slavio Johnsona

Objavljeno: 8 listopada, 2016
alkar-2016

Fantastična atmosfera i prava propaganda košarke večeras su viđeni u Sinju na derbiju Alkara i Šibenika u kojem su zasluženo slavili gosti, zahvaljujući dužoj klupi. Ipak, prvo ime večeri bio je Alkarov Brandon Johnson s 30 ubačaja, šest asistencija, tri skoka i tri ukradene lopte…

Alkar – Šibenik 81:89 (25:17, 16:23, 21:24, 19:25)

Sinj – ŠSD Sinj. Gledatelja: 1400
Suci: Srđan Dožai, Damir Palavra, Alan Blašković (svi Zagreb)

Alkar: Johnson (30), Boban (15), Salzburger, Modrić (7), Dominović (3), Župić, Gaurina, Bilandžić (5), Jurela, Vrlika (7), H. Vučić (14), K. Vučić.

Šibenik: Radovčić (5), Andabaka, Badžim (13), Bašić (10), Blaće, Pandurić (4), Turkyilmaz (2), Paić, Ivanov (16), Petani (11), Siriščević (8), Halilović (20).

Nakon nešto boljeg početka gostiju, Alkar se na krilima američkog pojačanja Brandona Johnsona potpuno razgoropadio. Tri trice i dvije asistencije za predstavljanje sinjskoj publici bile su dovoljne za preokret i vodstvo od 22:15, da bi u samoj završnici prve četvrtine novom trojkom Alkaru omogućio plus osam pred prvi mini predah (25:17).

Početkom druge četvrtine Modrić je podignuo na visokih 11 koševa razlike (28:17), ali od tog trenutka i nekako s izlaskom Johnsona, gosti su počeli pogađati, Alkar se zaštopao pa je u 15. minuti semafor pokazao prednost gostiju (31:32). No, nije se Alkar dao obeshrabriti, zabio je, večeras također vrlo dobri, Josip Boban za povratak u plus, kasnije se nadovezao Johnson pa je pred drugi dio zadržan barem jedan koš viška (41:40).

Mrtva trka nastavila se i nakon povratka na parket. Ponovno je Šibenik imao bolje otvaranje, ali ponovno se i Alkar vratio u igru, da bi se u narednim minutama momčadi izmjenjivale u vodstvu. Šibenik je pred završnih deset minuta odnio dva koša viška, zakucavanjem Halilovića nekoliko sekundi do kraja četvrtine (62:64).

Nakon minutu i pol igre Milačić je bio primoran pozvati minutu odmora, Šibenik se odvojio na plus pet i prijetio da zarana prelomi utakmicu, što se na kraju i dogodilo. Vrlo brzo prednost Šibenika se popela i do deset koševa, nešto kasnije i 12 pa je izostala neizvjesna završnica kojoj se domaćin nadao. Sve u svemu, zaslužena pobjeda gostiju, ali i dobra predstava Alkara koji je objektivno dao sve što je imao.

Damir Milačić, trener Alkara:

“Čestitke Šibeniku, ali i još veće čestitke mojim igračima koji su dali sve od sebe i zaista im nemam što zamjeriti. Imali smo nekoliko crnih rupa, dosta smo energije trošili na povratak, ali na kraju ipak nismo uspjeli. Zadovoljan prikazanim jesam, ali ipak želim još i bolje. Za Johnsona sam znao kakav je igrač i drago mi je da je to i pokazao.”

Vladimir Anzulović, trener Šibenika:

“Dočekala nas je paklena atmosfera i zadovoljan sam pobjedom, jer nije lako slaviti u Sinju. Prelomilo se u zadnjoj četvrtini, nešto sam slično i očekivao zbog većeg izbora igrača i sada idemo dalje s priprema za nastavak natjecanja.”