Sinjanke treći put za redom osvojile rukometni Kup veterana

Objavljeno: 14 svibanj, 2019

Proteklog vikenda u Omišu je održan treći po redu ‘Svjetski Ožujsko kup rukometnih veterana’ – natjecanje koje mnogi drže i neslužbenim svjetskim prvenstvom za rukometaše u mirovini.

U konkurenciji igračica 30+ ponovno su bile dominantne rukometašice ŽVRK Sinj. Sjajne Sinjanke treći put za redom vratile su se kući s peharom pobjednika i zlatnim medaljama oko vrata, ali i sve tri individualne nagrade – najbolja igračica bila je Žana Majić, najefikasnija je kao i prošle godine bila Marija Hrgović – Tomić, dok je najbolja vratarka ove godine bila Ana Križanac.

U kategoriji žene 40+ pobjedila je ekipa ŠK Elite Nitra iz Slovačke.

U konkurenciji muškaraca 30+ slavio je HC Dramac iz Austrije, HC Tornado iz Ukrajin bio je najbolji u kategoriji 42+, a u najstarijioj kategoriji 50+ slavila je momčad Rome iz Italije.

Kod muškaraca, dva istaknuta triljska rukometaša Mario Dragušica Peka i Ivica Marić Crni igrali su za momčad Dugog Rata koji je osvojio treće mjesto u kategoriji 35+.

Turnir je od ove godine dobio i službenog promotora, proslavljenog hrvatskog reprezentativca Patrika Ćavara.