Sinjske mažoretkinje opet europske prvakinje!

Objavljeno: 10 listopada, 2016
sinjske_mazoretkinje_2

Izvor: Sinjske mažoretkinje

Sinjske mažoretkinje deveti put zaredom postale su europske prvakinje u mažoret plesu. Ovaj put u kategorijama Paradna grupa seniori i Solo s rekvizitima najmlađi – Lucija Grgić.

Uz osvojene zlatne medalje, izvrsne rezultate postigle su i mlađe juniorke Sinjskih mažoretkinja koje su osvojile 4. mjesto u kategoriji Paradna grupa mlađi juniori, kao i solistica Dora Runje koja je osvojila visoko 4. mjesto te duet Sara Bogdan i Paula Župić koje su osvojile 5. mjesto.

Na natjecanju su sudjelovale mažoretkinje iz 12 europskih zemalja s ukupno 950 mažoretkinja.

Hrvatska reprezentacija osvojila je ukupno 13 medalja, od toga 4 zlatne, 7 srebrenih i 2 brončane. Uz Sinjske mažoretkinje zlatne medalje su osvojile Splitske i Kaštelanske mažoretkinje u kategoriji Tradicionalni mažoret ples seniori i juniori.