Sinjski gimnastičari ostvarili zavidne rezultate na II. Salona kupu

Objavljeno: 25 lipnja, 2018
gk_sinj

U subotu, 23. lipnja 2018. godine u Solinu, u odličnoj organizaciji Gimnastičkog kluba GymSolin, održan je II. Salona kup u muškoj i ženskoj sportskoj gimnastici za djecu u D-programu sportske gimnastike. Gimnastički klub Sinj sudjelovao je sa tri ekipe i 19 natjecatelja koji su postigli zavidne rezultate, pojedinačne 3 zlatne medalje, 2 srebrne i 3 brončane medalje, dva ekipna druga mjesta i jedno ekipno prvo mjesto.

U konkurenciji II. razreda brončanu medalju osvojila je na svom prvom nastupu Karla Kodžoman s osvojenih 70.80 bodova. Odlican svoj prvi nastup imale su u ovoj konkurenciji Nina Runje 70.30 bodova, Leonarda Murat 69.50 bodova i Mia Bilobrk 68.00 bodova.

U konkurenciji II. razreda ekipa je osvojila drugo mjesto iza Gimnastickog kluba Split i ispred Gimnastičkog kluba GymSolin.

U konkurenciji III. razreda zlatnu medalju osvojila je Ida Gaurina s dominantnih 75.30 bodova, dok je srebrnu medalju osvojila Ivana Vugdelija s osvojenih 74.10 bodova. U ovoj konkurenciji veliki doprinos za osvajanje ekipnoga prvog mjesta ispred Gimnastičkog kluba GymSolin i Gimnastičkog kluba Splita dale su Nara Romac 69.20 bodova, Kaja Svalina 68.40 bodova i Gabrijela Ćurković 65.00 bodova.

U konkurenciji V. razreda srebrnu medalju osvojila je Michela Maroš s osvojenih 71.10 bodova, dok su odličan nastup imale Karmen Bilić s osvojenih 69.90 bodova,  Petra Čugura s osvojenih 68.90 bodova, Marta Glavan s osovojenih 68.60 bodova, Petra Jadrijević-Cvrlje s osvojenih 67 50 bodova i Lea Vučković s osvojenih 66.80 bodova.

U konkurenciji VI. razreda zlatnu medalju osvojila je Ivona Hrgović s osvojenih 71.10 bodova dok je brončanu medalju osovojila Maja Čovo s osvojenih 67.40 bodova.

U konkurenciji VII. razreda zlatnu medalju osvojila je Karla Mandac s osvojenih 69.90 bodova, dok je brončanu medalju osvojila Lisa Vučković s osvojenih 68.60 bodova.

Ekipno V. – VIII. razred osvojio je drugo mjesto iza Gimnastičkog kluba Split i ispred Gimnastičkog kluba Dišpet-Šibenik.

Ekipe su vodili treneri Josip Malbaša i Boris Galić, dok su Iva Boko i Hana Kalinić pomogle u nastupanju.