Tanja Samardžić pobijedila na 19. Sinjskom polumaratonu

Objavljeno: 25 travnja, 2016
sinjski_polumaraton1

U organizaciji Atletskog kluba Sinj, jučer je održan tradicionalni 19. Sinjski polumaraton i 5. kolo Hrvatske cestovne lige – Hrvatski junior cestovni kup na 5 km.

U kategoriji atletičara pobijedio je Splićanin Josip Barić s vremenom 1:15:19. Drugo mjesto pripalo je Daliboru Vujeviću iz AK Swibir s rezultatom 1:16:54, a treće mjesto osvojio je Janez Maroević iz AK Sinj s vremenom 1:17:24.

Kod atletičarki najbolja je bila članica AK Sinj Tanja Samardžić s vremenom 1:25:41. Druga u cilju bila je Radmila Maksimović iz AK Šibenik s vremenom 1:32:55, a treće mjesto pripalo je Katarini Kokan iz AK Marjan s vremenom 1:33:00.

U ekipnoj konkurenciji prvo mjesto pripalo je AK Sinj, drugi su bili članovi AK Dubrovnik, a treći AK PULS Tomislavgrad. Kod žena ekipno su najbolje domaće sinjske atletičarke, a drugo mjesto pripalo je AK Marjan.

Sveukupni pobjednik u ekipnoj konkurenciji 19. Sinjskog polumaratona je AK Sinj, ispred splitskog Marjana.

U utrci hrvatskog juniorskog cestovnog kupa na 5 km s vremenom 17:43 pobijedio je Srđan Oršulić iz splitskog Marjana, a kod žena najbrža je bila Nives Zebić iz AK Maksimir s vremenom 20:26.

Unatoč lošem vremenu i kiši, na ovoj atletskoj manifestaciji sudjelovala su 143 natjecatelja iz Hrvatske i BiH koji su uspješno odradili utrku na relaciji Sinj – Sportski aerodrom – Troglav – Otok i povratak istim smjerom u Sinj.

U polumaratonskoj utrci sudjelovalo je 117 natjecatelja, a u utrci hrvatskog cestovnog kupa na 5 km 26 natjecatelja. Pucnjem iz atletskog pištolja početak polumaratona označio je dogradonačelnik Sinja Zlatko Ugrin, dok je priznanje najboljima, uz organizatore utrke, podijelila direktorica sinjske Turističke zajednice Monika Vrgoč.