Tanja Samardžić pobjednica polumaratona Nin – Zadar

Objavljeno: 18 studenoga, 2018

U subotu, 17. studenoga održana je tradicionalna cestovna utrka Nin – Zadar, koja je prvi put održana davne 1983. godine. Na utrci je nastupila i Tanja Samardžić iz Otoka, koja je osvojila prvo mjesto u ženskoj konkurenciji.

Oko 250 trkača iz nekoliko zemalja nastupilo je na polumaratonu dugom 21 kilometar i utrci dugoj 5 kilometara. Start utrke bio je u Ninu, od kuda su sudionici po zahtjevnoj stazi i jakoj buri trčali do Zadra, do Rive gdje je bio cilj.

Tanja Samardžić je u cilj stigla prva u ženskoj konkurenciji polumaratona, ujedno i prva u svojoj kategoriji. Pobjednik polumaratona u muškoj konkurenciji je Srđan Samardžić iz Bosne i Hercegovine.

Tanja je ovu pobjedu, kojom je zaokružila uspješnu sezonu, posvetila heroju gradu Vukovaru.

Dodajmo kako je Tanja Samardžić u 7 dana trčala 2 polumaratona, duga po 21 kilometar i oba je istrčala s odličnim rezultatom. Prije zadarskog polumaratona, 11. studenoga sudjelovala je na polumaratonu Ivan Starek u Zagrebu na kojem je osvojila 2 mjesto.