Težak poraz Alkara u Draženovom domu, Cibona slavila s 45 razlike

Objavljeno: 6 prosinac, 2018

Težak poraz Alkar je upisao u Zagrebu na gostovanju kod Cibone. Sve dvojbe oko imena pobjednika otklonjene su nakon svega nekoliko odigranih minuta u kojima je Cibona Alkaru napravila ono što je Alkar napravio Gorici prije desetak dana u Sinju…

Cibona – Alkar 100:55 (28:6, 24:13, 23:14, 25:22)

Zagreb – KC Dražen Petrović. Gledatelja: 300
Suci: Nikola Perlić, Marko Mustapić, Ivan Šverko

Cibona: Bilinovac, Uljarević (3), M. Ljubičić (13), Marić (12), Bundović (10), Gilbert (13), Novačić (16), K. Ljubičić (9), Slavica (1), Ross (15), Jefferson (5), Markota (3).

Alkar: Brown (12), Boban (2), Modrić, Šimunović-Erpušina (3), Markulin (7), Marić (5), Šipić (1), Žaper (4), Svalina (2), Kanaet, Vučić (19), Elez.

Gotovo pet minuta trebalo je Alkaru za prve koševe protiv Cibone, a kad je tako onda niti ne treba previše obrazlagati zašto je zagrebačka momčad nakon prvih deset minuta igre imala vodstvo od 28:6 i praktički upisana nova dva boda na konto.

Alkar je pritom promašio nekoliko, ali baš čistih zicera ispod koša, a bolje nije išlo niti iza linije za tri poena. Bili su to sve otvoreni šutevi, što Cibona nije propustila iskoristiti i doslovno se poigrati sa svojim gostima do odmora.

Tijekom tih prvih 20 minuta imala je zagrebačka momčad višak i od nevjerojatnih 35 koševa, gotovo svi igrači imali su visok postotak šuta, za dva gotovo 60 posto, dok je Alkar u istoj statističkoj kategoriji imao mizernih 18 posto (6/32).

Niti drugih 20 minuta nije donijelo ništa toga dobroga. Cibona je nastavila gdje je stala u prvom dijelu, lakoćom je poentirala i pred sam kraj utakmice došla na prag 50 koševa plusa, ali na kraju se ipak morala zadovoljiti i najviših plus 48, koliko je bilo u 39. minuti.

Alkar će sljedeću utakmicu igrati na domaćem parketu protiv Vrijednosnica Osijek.