Težak poraz Alkara u Osijeku, po opstanak u posljednjem kolu

Objavljeno: 14 travnja, 2019

Alkar nije uspio iznenaditi u Osijeku i što će tiče direktnog opstanka u ligi, bez dodatnih kvalifikacija, sve će na kraju stati u posljednjih 40 minuta susreta Alkara i Splita te Hermes Analitice i Vrijednosnica…

Vrijednosnice Osijek – Alkar 121:91 (28:24, 24:17, 34:19, 25:31)

Osijek – Dvorana Gradski vrt. Gledatelja: 150
Suci: Alfred Jovović, Jelena Tomić, Mateo Pavičić

VROS: Kordić (2), Ihring (33), Mandić (5), Boras (6), Starčević, Perić (12), Abu, Šango (14), Darling (19), Turalija (9), Vrkić (21).

Alkar: Brown (16), Jurela (4), Pralija (5), Modrić, Markulin (12), Marić (11), Šipić (1), Svalina (7), Šamadan (7), Žuljević (4), Vučić (24).

Izuzev početnih 6:2, Alkar je u prvih nekoliko minuta bio u prilično podređenom položaju. Čak pet trica u nizu u tom je razdoblju pogodila domaća momčad, tri je utrpao Šango i dvije Darling, što je Osijeku donijelo 11 koševa viška.

Čak u tri navrata domaći su brojali spomenutu prednost, ali u završnim minutama prve četvrtine, pogotovo nakon ulaska Šamadana, Alkar se stabilizirao te stigao na svega dva koša manjka u jednom trenutku, dok je prvi period zaključio s minus četiri.

Alkar se držao u priključku i narednih pet minuta kada je Osijek ponovno ušao u seriju i u 17. minuti ostvario plus 12. Odlično je igrao Ihring, jednostavno je bio neuhvatljiv za obranu gostiju, pogađao je i asistirao te do poluvremena upisao 12 koševa i osam asistencija. U međuvremenu je Marić vezao pet poena, međutim, do poluvremena je domaća momčad ponovno pobjegla na dvocifrenu prednost.

Vrlo brzo nakon povratka iz svlačionica utakmica je prelomljena. Ihrnig je nastavio gdje je stao u prvom dijelu, bila je to doslovno mala škola košarke u režiji osječkog Slovaka. Alkar nikako nije mogao povezati dva napada i vrlo brzo se našao u zaostatku od 20 koševa.

U vremenu do kraja Osijek je imao i dosta izraženiju prednost, preko 30 razlike, ali najveća briga za Alkar bila je ozljeda Šamadana koji je sredinom treće četvrtine, nakon nezgodnog doskoka, morao napustiti teren u pratnji suigrača. U konačnici VROS je slavio rezultatom 121:91.

Statistiku možete pogledati na ovom linku.