Treća HNL-jug: Hrvacama druga proljetna pobjeda, Junak praznih ruku s Korčule

Objavljeno: 10 ožujak, 2018

Hrvace su na svom travnjaku stigle do pobjede nad Kamenom, dok je Junak upisao poraz u Blatu na Korčuli od domaćeg Zmaja…

HRVACE – KAMEN 3:1 (2:0)
(Božinović 13′, 75′, Bašić-Šiško 24’/ Vuksan 66′)

Hrvace su tek u trećem kolu odigrale prvu utakmicu pred svojim navijačima koje su “počastile” s nova tri boda. Domaća je momčad povela golom Božinovića iz 13. minute koji je pogodio iz drugog pokušaja, dok je na 2:0 povisio Bašić-Šiško u 24 minuti, nakon krasnog soloprodora koji je zaključio neobranjivim udarcem.

Kamen je u drugom dijelu povezao nekoliko dobrih minuta, a nadu gostima u nešto povoljniji rezultat dao je Vuksan golom iz 66. minute. U narednim minutama više se igralo na polovici Hrvaca, ali kada je Božinović realizirao jednu polukontru za 3:1, bilo je jasno da će sva tri boda ostati kod domaćih.

ZMAJ (B) – JUNAK 3:2 (2:2)
(Vrkić 11′, 26′ Šešlija 75′-11m/ Bitunjac 29′, Vukušić 34′)

U trećem kolu proljetnog dijela prvenstva Junak je doživio prvi poraz, što ga u kombinaciji s mršava dva domaća boda iz dva domaća susreta i dalje drži debelo u donjem dijelu poretka. Domaćin je bolje otvorio i s dva gola Vrkića već u 26. minuti brojao prednost od 2:0.

Ipak, Junak se tada diže, i nakon samo tri minute golom Bitunjca, kojem je ovo bio premijerni gol za prvu momčad, smanjiva zaostatak, da bi u 34. minuti Vukušić pogodio za 2:2. U nastavku pobjedu gostima donosi Šešlija, udarcem s bijele točke u 75. minuti.