Treća HNL: Junaku tek bod, Hrvace praznih ruku

Objavljeno: 11 ožujka, 2014

junak univerzalna

Junak i Hrvace neće po dobrom pamtiti 20. kolo trećeligaškog prvenstva. Naime sinjska je momčad došla do tek boda na domaćem terenu protiv Vala, dok su Hrvace poražene u Kaštel Sućurcu od domaćeg Jadrana.

JUNAK – VAL 1:1 (0:1)

Gradski stadion, gledatelja: 300
Sudac: Toni Bešker (Solin)
Strijelci: 27′ 0:1 Ćurić, 58′ 1:1 Matijašević

JUNAK: Bikić, Vardić, Medvid, Barać M., Milić, Perić (od 46. Jurić), Samardžić, Mišerda, Barać D., Kušeta (od 73. Vitić), Matijašević (od 80. Gabrilo). Trener: Dean Računica

VAL: Buzov (od 56. Čović), Bartulović, Gusić, Kovačević, Grubić, Čarija, Rendić, Jerković, Obilinović (od 64. Plazonić), Ćurić (od 46. Batovanja). Trener: Vjeran Simunić

Junak je u ovom kolu propustio svladati Val i tako “dokapitalizirati” tri boda osvojena u Omišu prije nekoliko dana. Plavi su istina imali terensku inicijativu, međutim, više od tri-četiri dobre situacije ipak nisu uspjeli iskreirati.

Prvi su priprijetili gosti u desetoj kada je Grubić glavom pucao pored gola, da bi nakon dvije minute igre uzvratio Junak, ali niti pokušaj Domagoja Baraća iskosa s desne strane nije pronašao put prema okviru gola. Sljedeća uzbuđenja trebalo je čekati do 25. minute, a upravo u tom periodu gosti su došli do vodstva.

Prvo je Samardžić, ujedno i ponajbolji pojedinac na susretu, odapeo s 20-ak metara tik pored vratnice, da bi se svega minutu nakon D. Barać našao oči u oči s vratarom gostiju, gađao dalji kut s pet-šest metara i pogodio vratnicu. Njegovom udarcu prethodili su pokušaji Samardžića i Matijaševića koji su zapinjali u bloku, nakon čega je lopta i došla do sinjskog napadača koji propušta priliku susreta.

Kazna za promašaj stigla je nakon nepune minute igre, točnije bilo je to pravo samokažnjavanje. Naime, Kušeta je vratio loptu svom vrataru Bikiću, ovaj katastrofalno ispucao taman do gostujućeg igrača Ćurića koji ga je brzopotezno lobovao i tako svojoj momčadi omogućio vodstvo. Ni krivoj ni dužnoj. U vremenu do odmora ništa vrijedno spomena nije se dogodilo.

U nastavak susreta Junak je ušao s nekoliko taktičkih promjena. Igru je napustio zadnji vezni Perić, a umjesto njega ušao je Jurić koji je zauzeo poziciju krila s koje je Samardžić vraćen na beka, a s beka je na zadnjeg veznog otišao Vardić. Dosta promjena, ali s pravom. Junak je počeo još jače pritiskati i ubrzo došao do izjednačenja.

Akciju za 1:1 poveo je Kušeta na sredini terena uposlivši Samardžića na čiji je prizeman ubačaj s desne strane najbolje reagirao Matijašević i tako stvari vratio na početak. Dodajmo kako je nešto ranije iz igre morao izaći gostujući vratar Buzov nakon što je skinuo udarac Baraća iz blizine, ali u gužvi koja je nastala nastradala je noga pa je do zamjene moralo doći.

Iako se tada očekivao pritisak na gol gostiju, on je u dobroj mjeri izostao. Istina, Junak je imao kudikamo veći posjed lopte, gosti bili potpuno bezopasni, ali vezna linija u ofenzivnom dijelu danas nije bila na razini pa su tako izostale pravovremene i kvalitetne lopte prema napadačkoj liniji Plavih u posljednjih pola sata. Tek u samoj završnici s 20-ak metara su snažno, ali nedovoljno precizno pokušali Medvid i Vitić.

JADRAN KS – HRVACE 2:0

Igralište u Kaštel Sućurcu, gledatelja: 150
Sudac: Alen Jakšić (Solin)
Strijelci: 47′ 1:0 Dević, 85′ 2:0 Katić -11m

JADRAN: Radić, Erceg, Bilić (od 89. Elez), Marić-Arić, Radić, Dević, Katić, Čuljak, Bajić (od 80. Periš), Šiškov (od 61. Stojan), Jakovčević. Trener: Pero Zokić

HRVACE: Kulić, Ćurković, Bešlić, Bagarić, Čelić, Vardić (od 59. Božinović), Stipić (od 73. Čović), Stipanović, Velimirović, Marunica (od 78. Vučković), Borozan. Trener: Drago Čelić

Niti Hrvace nisu uspjele povezati dva dobra rezultata. S gostovanja u Sućurcu vratili su se dva gola u mreži, a porazu je presudila loša igra u nastavku susreta.

U prvom poluvremenu Hrvatačani su dobro stajali na terenu, imali jednu dobru prigodu, baš kao i domaćini, međutim, vratari su se iskazali i sačuvali svoje mreže. No, nastavak je ponudio podosta drugačiji odnos snaga.

U drugi dio Jadran je ušao dosta odlučnije, Hrvace ustuknule i već nakon dvije minute bile kažnjene golom koji je za domaćina zabio Dević. Vrlo dobro Kaštelani su nastavili i u narednom vremenu, a konačnih 2:0 postavio je Katić s bijele točke u 85..

U 90. minuti drugi žuti karton zaradio je Stjepan Stipanović, pa će Hrvace u narednom kolu bili lišene usluga jednog od boljih igrača u momčadi.