U 17 kvalifikacije: Hrvatska u Sinju rutinirano do prvih bodova

Objavljeno: 27 listopad, 2018

U prvom kvalifikacijskom kolu U17 Hrvatska je na Gradskom stadionu u Sinju bila bolja od izabrane vrste Armenije s 3:0…

Armenija – Hrvatska 0:3 (0:2)

Sinj – Gradski stadion. Gledatelja: 800
Sudac: Bryn Markham-Jones (Wales)
Strijelci: 0:1 Vasilj (12.), 0:2 Biuk (36.), 0:3 Groznica (91.)
Najbolji igrač: Jakov Anton Vasilj (Hrvatska)

Armenija: Ter-Minasyan, Galstyan, Sahradyan, L. Darbinyan (od 65. Hayrapetyan), A. Darbinyan (od 53. Gevorgyan), Nalbandyan (od 53. Mikayelyan), Tarakhchyan, Alaverdyan (od 73. Yesayan), Baghramyan, Mkrtchyan, Tamazyan (od 73. Manukyan).

Hrvatska: Kovačević, Braut (od 82. Unušić), Škaričić, Džankić, Gvardiol, Biuk (od 64. Soldo), Sučić, Branšteter, Vasilj (od 83. Groznica), Jurčec (od 64. Kanižaj), Tomek (od 73. Ćubelić).

Gradski stadion u Sinju bio je domaćin nogometnoj reprezentaciji Hrvatske koja je u konačnici rutinirano slavila protiv vršnjaka iz Armenije pred više od 800 gledatelja.

Ono što je svakako valja podcrtati jest prodanih 660 ulaznica po cijeni od deset kuna, jer kompletan iznos bit će uplaćen u korist Josipa Santa, sinjskog vatrogasca kojem je potrebna operacija oka.

Što se same utakmice tiče, Hrvatska je od samog starta pokazala da je nekoliko razina kvalitetnija momčad od Armenije. Na prvi gol čekalo se do 12. minute kada je na ubačaj Tomeka iz blizine zabio Vasilj, nakon nespretne reakcije obrane Armenije.

U 36. minuti Jurčec je prošao do korner linije odakle je ubacio na peterac, gdje je spreman čekao Biuk kojem nije bilo teško glavom postaviti 2:0.

U nastavku su oba izbornika promijenila po pet igrača, što se odrazilo na igri, ali u prvoj minuti sudačke nadoknade Groznica je pogodio za 3:0, efektno petom na asistenciju Ćubelića.

Sljedeću utakmicu Hrvatska igra u utorak na stadionu Hrvatskih vitezova u Dugopolju protiv Andore. Istog dana u Sinju će snage odmjeriti Italija i Armenija.