Uspješan nastup AK Sinja na utrkama u Crikvenici

Objavljeno: 3 prosinac, 2014
Ak Sinj

Izvor: AK Sinj

U nedjelju 30. studenog u Crikvenici je održan 4. Advent maraton, polumaraton i trka građana na 5 km. Po oblačnom, i povremeno kišovitom vremenu, time i klizavoj valovitoj stazi u Crikvenici, vrlo uspješan nastup imali su naši atletičari i atletičarke. U svim trkama nastupilo je oko 700 natjecatelja.

U konkurenciji 132 atletičarki u polumaratonu naša najbolje plasirana atletičarka je ponovo bila Tanja Samardžić koja je sa vremenom 1:28;10 zauzela četvrto mjesto ukupno, a prvo od Hrvatica. Tanja je osvojila prvo mjesto u kategoriji do 23 godine. Druga od naših ciljem je prošla Lidija Botić, sa rezultatom 1:43;20, zauzela ukupno 11. mjesto, a odmah do nje kao 12. u ukupnom poretku je ušla i Branka Ćuk Vurnek s vremenom od 1:43;45. Lidija i Branka su bile prva i druga u kategoriji žene 45.

U muškoj konkurenciji nastupilo je 377 trkača. Najbolji rezultat od naših trkača je postigao Hrvoje Habuš, koji je s rezultatom 1:23;02 osvojio ukupno 7 mjesto. Petar Delaš je, još uvijek nedovoljno spreman nakon ozljede, istrčao za njega skromnih 1:22 i podijelio 10. i 11. mjesto. Treći od naših trkača u polumaratonu je bio Šimun Žanko, koji je sa 1 38:20 ciljem prošao kao 72.

Pobjednik u muškom dijelu polumaratona je bio Kenijac Justus Kiprono s 1:07;31, što je novi rekord polumaratona, dok je kod žena pobijedila također Kenijka Stellah Barsosio sa 1:19;38, i to je novi ženski rekord polumaratona.

U ženskom dijelu maratona pobijedila je Marija Vrajić, koja se vrlo brzo oporavila nakon prošlotjedne trke na Svjetskom prvenstvu u Dohi, gdje je osvojila ukupno 12. mjesto, (Veronika Jurišić 7. i Antonija Orlić 36. mjesto, a tim rezultatima naša ekipa na Svjetskom prvenstvu u Dohi na 100 km je osvojila 4. mjesto). Marija je pobijedila s 2:55;09. Druga u cilju je bila Dubravka Vešligaj, koja je napravila ogroman pomak u rezultatu te istrčala svoj novi osobni rekord 2:55;26!

U muškom dijelu maratona pobijedio je Kenijac Tarus Stanley sa novim rekordom maratona 2:26;22. Od naših trkača maraton je istrčao samo Milan Buljan i sa vremenom 4:06;12 zauzeo 83. mjesto.

S ovim nastupom završila je Cestovna trkačka sezona Atletskog kluba Sinj u 2014. godini, u kojoj smo postigli izvanredne ekipne i pojedinačne uspjehe kluba i članova, a o čemu ćemo uskoro napisati poseban izvještaj.