Uvjerljiv poraz Alkara, Zabok otišao preko stotke

Objavljeno: 10 prosinca, 2016
Milačić Alkar

Nakon lošeg ulaska u utakmicu Alkar je briljantnom drugom četvrtinom preokrenuo rezultat u svoju korist, međutim, pokazao se to tek kao bljesak, jer u nastavku je ponovno domaćin preuzeo sve konce igre u svoje ruke te na kraju zasluženo slavio…

Zabok – Alkar 104:84 (36:23, 13:25, 29:16, 26:20)

Bedekovčina – Školska dvorana. Gledatelja: 500
Suci: Luka Kardum (Zagreb), Jelena Tomić (Zagreb), Zlatko Galiot (Zagreb)

Zabok: Zrnić (15), Tomsick (20), Kapusta (5), Lež (12), Demo (3), Krolo, Črnjević (14), Palac (8), Tuđen, Šarac, Jambrović (7), Smajlagić (19).

Alkar: Johnson (32), Boban (4), Modrić (4), Dominović (13), Gaurina (15), Bilandžić (2), Jurela, Vrlika (6), H. Vučić (6), K. Vučić (2).

Katastrofalnu prvu četvrtinu, pogotovo u obrani, odigrao je Alkar protiv Zaboka, o čemu svjedoči čak 36 primljenih koševa u tom periodu. Odmah na startu prve četvrtine Johnson je izgubio dvije lopte, nakon čega je Zabok serijom 9-0 ostvario prvu osjetniju prednost, da bi prema kraju četvrtine iz svih pozicija pogađao i na kraju imao velikih plus 13 (36:23).

Ogromnih 19 razlike za domaće zasvijetlilo je nakon samo 13. minuta igre (44:25), činilo se da Sinjanima nema spasa, a onda je konačno krenuo i Alkar. I to kako. Stvar je u svoje ruke uzeo Johnson, odigrao praktički simultanku u napadu, što je rezultiralo nevjerojatnom serijom od 23-2, za sinjsko vodstvo od 48:46 koje je Zabok poništio tricom Leža i s košem prednosti otišao na odmor.

Baš kao i na početku susreta, Alkar niti na otvaranju drugog dijela nije bio na “radnoj temperaturi”. Zabok je ponovno namjestio nišanske sprave, a nakon tehničke Modriću domaćin je nanizao šest koševa i odvojio se na 11 razlike, da bi nešto kasnije dvjema tricama Tomsicka brojao visokih 14 koševa prednosti (70:56).

S jednakom prednošću Zaboka ušlo se u posljednjih deset minuta, Zabok nije dozvoljavao novi priključak Alkaru, na svaku prijetnju imao je spreman odgovor i relativno lako stigao do nove prvenstvene pobjede, utrpavši na kraju Sinjanima 104 koša.

Bio je ovo već treći poraz Alkara u nizu, a kada se tome doda i podatak da će sljedeće tri utakmice igrati protiv ABA-ligaša, onda je jasno koliko ga težak zadatak čeka da prekine negativnu seriju.