Velemajstorija Roberta Jandreka u 92. minuti donijela Junaku pobjedu

Objavljeno: 7 rujan, 2019

Na krajnje dramatičan način Junak je stigao do nove prvenstvene pobjede, prekrasnim pogotkom Roberta Jandreka u sudačkoj nadoknadi, čime je i dalje ostao na savršenom bodovnom učinku…

Junak – Urania 1:0 (0:0)

Sinj – Gradski stadion. Gledatelja: 500
Sudac: Jelena Pejković (Split)
Strijelac: 1:0 Jandrek (90+2)
Najbolji igrač: Robert Jandrek (Junak)

Junak: Runje, Barać, Mihovilović, Marunica, Bandalo, Andrić, Jandrek, Vuleta (od 46. Mastelić), Fuštin (od 80. Bilić), Vardić, Norac-Kevo.

Urania: Šarić Hodžić, Vidović, Vuletić, Božić, Baturina, Šerer, Tomaš (od 75. Sikira), Jurendić, Tomas (od 86. Ćorić), Pejković, Brnić (od 68. Petričić).

Prvih 45 minuta nije ponudilo osobito dobru igru, ali natopljen teren sigurno je prilično odnemogao. Dosta rastrgano je to izgledalo s obje strane, nije bilo onih pravih izrazitih šansi, ali bilo je tu situacija koje su mogle i trebale biti bolje naplaćene, pogotovo s domaće strane.

Junaku je trebalo dobrih 10-ak minuta da dođe na radnu temperaturu, Fuštin je dobro nabacio, ali udarac Andrića glavom nije pogodio okvir gola. Nešto kasnije pokušavali su i Barać i Andrić i Vuleta, međutim, bez većeg uspjeha.

Sredinom prvog dijela Andrić je u pokušaju da dohvati ubačenu loptu oboren u kaznenom prostoru, činilo se kao siguran jedanaesterac, ali sutkinja je pokazala da se igra dalje. Sporna situacija koja je kasnije u nastavku dobila i svoj drugi dio.

U 35. minuti odigrala se dobra kombinacija Vardića i Andrića, nakon čega je kapetan Junaka ubacio sa skraćenog kornera, a lopta odsjela na gredi. Dvije minute prije kraja bilježimo i snažan udarac Uranijinog Tomaša koji je prohujao pored vratnice.

Gosti su početkom nastavka imali dobrih 10-ak minuta u kojima su pritiskali, bili bolji na terenu, ali nije im to donijelo prave prilike. Iz tog perioda bilježimo još jednu spornu situaciju, sada na štetu gostiju, kontakt u kaznenom prostoru i ovaj put je prošao odmahivanjem ruke glavne sutkinje.

Junak je prema kraju susreta pojačavao pritisak, istinski se trudio izvući nešto više od jednog boda, ali sve do sudačke nadoknade ništa veliko nije se dogodilo. A onda, potez za eurovizijsku razmjenu koji je doveo do erupcije oduševljenja.

Igrala se druga minuta sudačke nadoknade kada je jedan od posljednjih napada Junaka poveo Marunica koji potom pronalazi Jandreka, ovaj s lijeve strane ulazi u kazneni prostor, okreće svog čuvara, zatim se vraća nekoliko koraka unatrag i nevjerojatno precizno iskosa pogađa suprotne rašlje nemoćnog vratara gostiju za 1:0 i drugu pobjedu svoje momčadi.