Velika pobjeda Alkara, Booth od tragičara do junaka susreta

Objavljeno: 14 travanj, 2018
Alkar - Hermes

Strašnu, infarktnu, briljantnu, hrabru i karakternu utakmicu odigrao je Alkar u Zagrebu gdje je slavio protiv Hermes Analitice, tricom Bootha osam sekundi prije kraja produžetka…

Hermes Analitica – Alkar 94:95 (21:25, 19:19, 22:12, 23:29, 9:10)

Zagreb – KC Dražen Petrović. Gledatelja: 500
Suci: Gordan Terlević (Rijeka), Denis Hadžić (Pula), Živko Mirilović (Karlovac)

Hermes Analitica: Perić (17), Kordić (9), Raič, Đurinović, Svoboda (12), Garafolić (17), S. Krstanović (18), Turić, Mioč, Rajić (21). A. Krstanović.

Alkar: Bašić, Modrić (3), Šimunović, Bilandžić (11), Booth (24), Graf (17), Vuko (14), Svalina (15), Krajina (9), Žuljević (2), Marinović.

Bolje su otvorili domaći košarkaši, lakoćom su došli do 7:0, nakon čega se Alkar vratio do 7:6, ali nova serija Hermesa od 8-0 nagnala je trenera sinjske momčadi na prvu minutu odmora. Alkar se potom pribrao, oslobodio prevelikog pritiska koji je bio očit na otvaranju i vrlo brzo došao u priključak, nakon što je u sedmoj minuti zaostajao deset koševa.

Bacanja Modrića i Svaline te dvije vezane trice Vuke za čas su minus četiri pretvorile u plus pet za Alkar (21:25), a s tim rezultatom se otišlo i na prvi mini predah. Imala je sinjska momčad i sedam koševa viška u 13. minuti, Hermes se nije dao slomiti, ali isto tako niti Alkar nije upadao u crne rupe i poluvrijeme je zaključio s četiri koša u plusu (40:44). U završnici prvog dijela ozlijedio se Vuko i njega do kraja više nije bilo.

Alkar je tricom na otvaranju drugog dijela prednost podignuo do sedam koševa, ali s vremenskim odmakom domaćin je bivao sve bolji i u 27. minuti nakon duže vremena prešao u vodstvo i treću četvrtinu zaključio s viškom od šest koševa (62:56).

Predah je odlično došao sinjskoj momčadi, nakon samo tri minute, tricom Bilandžića, prednost je ponovno bila na strani Sinjana. Odličnu igru Alkar je okrunio tricom Svaline u 36. minuti, kojom je donio plus devet svojoj momčadi. Hermes se ponovno vratio i dvije minute prije kraja stigao na svega dva koša manjka.

Dva plus jedan potom je zabio Booth, a nešto kasnije i Bilandžić je novom tricom donio plus šest, minutu i pol prije kraja. Samo 30-ak sekundi prije kraja imao je Alkar plus pet, ali potom Krstanović pogađa tricu, Booth na centru gubi loptu i ponovno Krstanović, dvije sekunde prije kraja zabija za produžetak.

Hermes je taj period otvorio s “dva plus jedan”, činilo se da je pitanje trenutka kada će Alkar pasti, ali ne. Tek tada Alkar pokazuje od čega je skrojen. Već ranije na klupi su zbog prekršaja završili Modrić i Svalina, međutim, herojska predstava do kraja donijela je veselje.

Alkar je preokrenuo, dvije minute prije kraja imao plus tri, ali domaćini se vraćaju i 20-ak sekundi prije kraja bilježe dva koša viška. Alkar kreće u napad, lopta dolazi do Bilandžića koji ulazi pod koš u gužvu, ali fantastično vidi nečuvanog Bootha na trici koji osam sekundi prije kraja pogađa za erupciju oduševljenja. U preostalom vremenu Alkar se obranio i na kraju slavio veliku i važnu pobjedu.

“Momci su odigrali sjajno, zaista im čestitam, s puno hrabrosti. Borbenost je bila na vrhuncu, to je na kraju presudilo i sada idemo dovršiti ovaj posao u narednim utakmicama”, kazao je Stipe Blajić, legenda Alkara i član stručnog stožera, nakon završetka utakmice.