Velika pobjeda OSK-a, jednako velik poraz Tekstilca i dvostruko slavlje Glavica

Objavljeno: 25 travnja, 2015

nogomet

Novu veliku pobjedu ostvarili su nogometaši OSK-a koji su u derbiju kola svladali vodeću Mladost, a s kojom su se sada izjednačili na vrhu poretka. Potpuno suprotno raspoloženje je u taboru Tekstilca koji je u derbiju začelja poražen od fenjeraša Vinjana pa je prilično ugrozio opstanak u ligi. Dvostruki razlog za zadovoljstvo imali su Glavičani ovog tjedna…

OSK – MLADOST (P) 2:1 (1:0)
(Banić-Škojo 15′, Plavša 51’/ Ribičić 67′)

Bitka za naslov u Prvoj županijskoj ligi teško da može biti uzbudljivija. Naime, OSK je uoči ovog kola zaostajao za svojim suparnicima iz Prološca tri boda, koja je pobjedom nadoknadio pa sada rame uz rame nastavljaju bitku do posljednje minute prvenstva.

Otočani su u po njih supervažnoj utakmici odlično krenuli i do vodstva došli nakon svega 15 minuta igre kada je za njihovo vodstvo pogodio Stipe Banić-Škojo. Bili su i gosti blizu gola, ali udarac Ribičića zapeo je na vratnici pa je na odmor OSK otišao s golom prednosti.

U nastavku susreta viđena su još dva gola, po jedan na svakoj strani. U 51. minuti tako je na 2:0 povisio Plavša, čime je uvelike trasirao put prema pobjedi, dok je nadu Proložanima vratio Ribičić u 67., no taj je rezultat ostao i do kraja.

TEKSTILAC – VINJANI 1:2 (1:1)
(Tomić 27’/ Vlašić 33′, Perković-Šantar 50′)

Tekstilac kao da se svaki put iznova potrudi sebi zakomplicirati život, iako u se u jednom trenutku sve karte čine složene. Pravu meč loptu za opstanak Sinjani su imali na svom stadionu protiv posljednjih Vinjana, međutim, poraz ih je sada silno unazadio pa će do kraja imati pravu kalvariju da sačuvaju prvoligaški status.

Za Tekstilac je sve krenulo po najboljem scenariju. U 27. minuti je za 1:0 pogodio Tomić, činilo se da bi to moglo slomiti goste kojima je jedina opcija i bila pobjeda, ali onda je uslijedio preokret koji bi se lako mogao pokazati preskupim.

Prvo je u 33. minuti za 1:1 zabio Vlašić, da bi prednost gostima donio Perković-Šantar nakon pet minuta igre u nastavku. Sva nastojanja domaćih da dođu do barem boda, koji bi u ovoj bodovnoj situaciji bio ravan pobjedi, nisu urodila plodom. S obzirom na nešto lakši raspored Vinjana, Tekstilac će imati težak zadatak da zadrži glavu iznad vode. Ipak, po dosadašnjoj praksi, upravo je protiv momčadi s vrha bio najbolji pa se valja nadati da će tako biti i ovaj put.

Tabl-1

GLAVICE – JADRAN (S) 1:0 (1:0)
(Katić 36′ 11m)

Glavičani su ovog tjedna dobili zadovoljštinu u vidu pravne borbe za tri boda osvojena protiv Poljičanina još u prosincu kada je naknadno, za zelenim stolom, zbog tehničkog previda delegata odlučeno da se utakmica registrira s 3:0 u korist momčadi iz Srinjina. Ovih je dana, na osnovu žalbe Glavica, ipak definitivno odlučeno da bodovi ipak pripadaju Crvenima.

Pravna zadovoljština bila je predigra utakmice protiv Jadrana koji se pokazao kao tvrd orah koji je “puknuo” tek nakon što je sudac pokazao na bijelu točku s koje je precizan bio Katić u 36. minuti. Bio je to rezultat i s kojim je zaključen ovaj dvoboj.

Ovom pobjedom Glavice su umaknule prvom pratitelju Hvaru na sada već velikih osam bodova, uz utakmicu više, što ih čini daleko najvećim favoritom za naslov prvaka i povratak u Prvu županijsku ligu, odakle su skliznule prošle godine.