Velika pobjeda sinjskih rukometašica, Alkarice svladale favorizirani Bjelovar

Objavljeno: 14 prosinca, 2019
RK Sinj

Veliko iznenađenje priredile su rukometašice Sinja na oproštaju od ove kalendarske godine pobjedom protiv favorizirane ekipe Bjelovara koja je do ovog kola imala tek jedan poraz, što će dovoljno reći koliko je vrijedan ovaj rezultat…

Sinj – Bjelovar 33:29 (20:14)

Sinj – GSD ivica Glavan Ićo. Gledatelja: 300
Suci: Irena Pahor i Sanja Trbović (obe Rijeka)

Sinj: Marković, Bilandžić 2, Ljubičić 6, Pletikosić, Hrgović-Tomić 7, Masnić 3, Plazibat, Mažurin 11, Ćaleta, Čović, Erceg, Vugdelija (6 obrana), Majić 1, Mravak, Lovrić 3, Paštar.

Bjelovar: Nikšić 1, Smiljčić 4, Guskić 5, Borković 2, Horvat 1, Pokopac, Gavrić, Šuster 5, Čagalj, Gašparović 1, Ivanda 1, Gillinger, Zrilić, Mamić 9.

Domaće su rukometašice vrlo brzo energičnom obranom zagospodarile terenom, dok se u napadu razgoropadila kapetanica Mažurin za koju Bjelovarčanke kroz svih 60 minuta nisu imale rješenje, bilo da je ulazila s krila, iz kontre ili pak s linije za sedam metara.

Tako je u 10. minuti trener gošći pozvao na minutu odmora, Sinj je u tom trenutku imao prednost od 10:7, nakon čega su se igračice Bjelovara još neko vrijeme držale u kakvom takvom priključku, ali u samoj završnici prvog dijela Sinjanke su bile kao brzi vlak, što im je donijelo višak od šest golova na poluvremenu.

U nastavku je desetak minuta uspješno branjena stečena prednost, ali tada gotovo nevjerojatno čak četiri napada u nizu domaće pogađaju okvir gola, što su gošće iskoristile i došle na svega jedan razlike u 44. minuti, no Mažurin i Hrgović-Tomić prekinule su taj nalet Bjelovara.

U 56. minuti imale su rukometašice Bjelovara novu priliku za minus jedan, čisti zicer sa šest metara, ali tada se iskazala i vratarka Vugdelija, nakon čega gošćama više povratka nije bilo.

Šesta pobjeda ukupno i treća u nizu, za peto mjesto u poretku, stigli su kao najbolji poklon pred nadolazeće blagdane. Bio je to i oproštaj od publike koja će naše djevojke u Sinju, nakon tri gostovanja u nizu, vidjeti tek 15. veljače protiv Dalmatinke.