Veteranke ŽRK-a Sinj slavile u Osijeku

Objavljeno: 10 prosinca, 2018

Veteranke ŽRK-a Sinj, poznate i pod imenom Crne ovce, obranile su naslov na 16. Međunarodnome božićnom rukometnom turniru u Osijeku.

Protekloga vikenda grad Osijek bio je domaćin Međunarodnoga božićnog turnira na kojem je sudjelovalo oko 350 bivših rukometaša i rukometašica iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Srbije, Slovenije i Crne Gore. Na turniru je nastupilo 12 ženskih ekipa, a među njima i sinjske veteranke, braniteljice naslova. Nakon što su u grupi uvjerljivo svladale veteranke Zadra i Ivanića, u polufinalu su odmjerile snage s ekipom domaćina – Osijekom. U neizvjesnoj utakmici do samoga kraja slavile su Sinjanke. U finalu su sinjske veteranke nadigrale slovensku ekipu Slow Time i tako obranile prošlogodišnji naslov. Najboljom igračicom turnira proglašena je Marija Hrgović – Tomić.

‘Ovo je bio naš 12. turnir u protekle dvije godine otkako smo se okupile, a njih 11 smo i osvojile, između ostaloga i dva puta Svjetski kup u Omišu, te zauzele jedno drugo mjesto. Želja nam je i dalje ovako uspješno nastaviti promicati sinjski rukomet i ovim se putem zahvaljujemo svima koji nam pružaju podršku na bilo koji način kao i igračicama koje su se pridružile našoj ekipi za ovaj turnir’, rekle su nam sinjske rukometašice.