mel

Vodovodu i odvodnji 1,2 milijuna kuna za vodoopskrbu u naselju Ugljane

Autor/ica
Objavljeno: 22 kolovoza, 2017
ugljane

Tvrtka Vodovod i odvodnja cetinske krajine dobila je više od 1,2 milijuna kuna za ulaganje u građenje javnog sustava za vodoopskrbu.

Prema riječima pomoćnika direktora Vodovoda i odvodnje cetinske krajine za tehnička pitanja i triljskog dogradonačelnika Ivana Bugarina, u listopadu prošle godine raspisan je natječaj za podmjeru 7.2. ‘Ulaganja u građenje javnih sustava za vodoopskrbu, odvodnju, pročišćavanje otpadnih voda’, na koji je Vodovoda i odvodnje cetinske krajine prijavila projekt Vodoopskrba naselja Ugljane, zaseok Marasovići. Agencija za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju donijela je odluku o prihvatljivosti projekta te Vodovodu i odvodnji dodijelila najviši iznos potpore koji iznosi 1 milijun 212 tisuća i 500 kuna.

‘S tim projektom ćemo riješiti problem vodoopskrbe naselja Marasovići, riješit će se jedna hidrostanica i priključit će se oko 15 obiteljskih kuća na javnu vodoopskrbu. Trenutno radimo na objavljivanju javnog natječaja za gradnju vodovoda i očekujemo da ćemo do kraja godine početi s radovima’, kazao je Bugarin.

Bugarin je izvijestio i kako su u sklopu projekta pod nazivom ‘Izrada studijsko-projektne dokumentacije za izgradnju integralnog sustava vodoopskrbe i odvodnje aglomeracija Sinj, Trilj, Otok i Dicmo’ za područje Aglomeracije Trilj izrađene Studija izvodljivosti, Studija utjecaja na okoliš, ishođena su rješenja Ministarstva zaštite okoliša, a potom se krenulo u projektiranje cjelina koje su predviđene projektom.

‘Imamo rješavanje odvodnje naselja Košute, Jabuka, Trilj, Vedrine i Grab, vodoopskrba visoke zone naselja Jabuka i dogradnja vodospreme Trilj i izrada hidrostanice Trilj. Za sve njih smo dobili lokacijske dozvole, pripremljeni su glavni projekti i dobili smo potvrde na glavni projekt. Korak koji slijedi je rješavanje imovinsko-pravnih odnosa, a taj korak ćemo pokrenuti kroz narednih 10-ak dana. Očekujemo da ćemo do kraja godine riješiti imovinsko-pravne odnose i pripremiti aplikacijski paket za dobivanje sredstava za gradnju. Ukupna investicija prema studiji je 94 milijuna i 514 tisuća kuna i ovaj projekt će, kao i projekt Sinja, Otoka i Dicma, biti sufinanciran i financiran iz Kohezijskog fonda Europske unije’, istaknuo je Ivan Bugarin.

ferata@ferata.hr
0997370409