Zabok i u Kupu bolji od Alkara

Objavljeno: 6 siječnja, 2018
Alkar - Zabok

Baš kao i u prvenstvu Zabok se pokazao kao konkretnija momčad i zasluženo je protiv Alkara slavio prolazak na završni turnir osam najboljih momčadi Kupa Krešimira Ćosića. Tri četvrtine vodila se rovovska bitka, ali početak završne Alkar je odigrao neoprostivo loše i povratka više nije bilo…

Alkar – Zabok 67:77 (20:21, 22:18, 13:17, 12:21)

Sinj – ŠSD Sinj. Gledatelja: 700
Suci: Luka Kardum (Zagreb), Martin Vulić (Zadar), Domagoj Marunica (Zagreb)

Alkar: Jurela, Brajković (14), Bašić, Modrić, Bilandžić (7), Booth (6), Graf (17), Vuko (15), Proleta, Šarac (8).

Zabok: Martinko, Marić (17), Kapusta (5), Vlaić (14), Črnjević (5), Ćutuk, Vučić (16), Tuđen, Vrlika (14), Jambrović (6).

Nakon dobrog otvaranja Alkara i vodstva od 5-0, gosti su odgovorili serijom 9-0 i veći dio prve četvrtine imali rezultatsku inicijativu, s više opcija u napadačkom dijelu igre, ali Alkar je održao priključak zahvaljujući četiri pogođene trice (20:21).

U drugom periodu Alkar je konačno spustio loptu u reket, Booth je realizirao nekoliko zicera, ali tada je Zabok počeo pogađati izvana pa se i dalje prednost iz napada u napad selila s jedne na drugu stranu. Ipak, nešto agresivnija obrana na kraju drugog perioda omogućila je domaćoj momčadi višak od tri koša na poluvremenu (42:39).

Jednako se nastavilo i u trećem periodu, igrom koš za koš. Alkar je, baš kao i tijekom prvog poluvremena, došao do plus pet, ali Zabok se ponovno vratio. Igrači Alkara su veliki broj napada pokušavali riješiti individulanim akcijama kroz reket, međutim, gotovo u pravilu svi njihovi pokušaji razbijali su se o čvrstu obranu gostiju.

U posljednji period Zabok je ušao s viškom od jednog koša, brzo je semafor u korist gostiju pokazao i šest koševa prednosti, što je zarana nagnalo trenera Plantaka na minutu odmora. No, trenerove kritike nisu pale na plodno tlo, već u narednom napadu Zabočani su iznudili namjernu osobnu i u 32. minuti pobjegli do devet koševa prednosti.

Alkar se potom nakratko pribrao, smanjio na minus pet, ali nova namjerna pokopala je sve nade u povratak i preokret. Zabok je ponuđeno iskoristio i lakoćom, četiri minute prije kraja, otplovio do viška od 13 koševa, nakon čega je rutinirano susret priveo kraju.

Uprava KK Alkar za ovu je prigodu organizirala dobrotvornu akciju i umjesto naplaćivanja karata gledateljima, na ulaz je postavila kutije u koje su se mogla donirati sredstva namijenjena za centar Juraj Bonaći u Sinju. Ukupno je prikupljeno 8160 kuna.