Zadar slavio u Kup dvoboju, Alkar prijetio do samog kraja

Objavljeno: 15 siječnja, 2020
Alkar zadar

Hrabru utakmicu odigrao je Alkar protiv favoriziranog Zadra koji je tek u završnici uspio prelomiti i plasirati se u osminu finala Kupa. Može se reći da je u konačnici više presudilo neiskustvo i prilika koja se ukazala, a manje razlika u kvaliteti koju su Sinjani nadoknadili velikom borbenošću. Nova prilika bit će za sedam dana u prvenstvenom ogledu…

Alkar – Zadar 75:84 (21:23, 27:25, 12:17, 15:19)

Sinj – GSD Ivica Glavan Ićo. Gledatelja: 500
Suci: Josip Radojković (Split), Krunoslav Peić (Zagreb), Goran Rogić (Zagreb)

Alkar: Brocić (1), B. Jurela, Neal (17), I. Jurela, Kučan (18), Marić (6), Dukić, Tomašević, Vučić (11), Wembi (10), Žuljević (3), Jacović (9).

Zadar: Uljarević (6), Allen (14), Ivanov (15), Ahmed (6), Palokaj, Vuković (23), Junaković (12), Planinić, Keller (2), Gilbert (6).

Zadar je autoritativno otvorio susret i već nakon dvije minute brojao prednost od 8:0. Alkar je djelovao usporeno, ponovno su ziceri bili problem, ali kako je vrijeme odmicalo tako je sinjska momčad rasla. Jedna trica Kučana i dvije Marića Alkara su dovele na minus dva, nakon čega se Zadar ponovno odvaja, međutim, sa zvukom sirene iz kretnje Wembi pogađa tricu za novih minus dva (21:23).

Alkar je svoju veliku seriju (11-0) nastavio i početkom druge četvrtine pa je tako u 12. minuti semafor pokazao prednost domaćih od 28:23.  Tada je ponovno na scenu stupio Vuković koji se pokazao kao nerješiva enigma za sinjske košarkaše, trpao je sa svih pozicija, nakon čega se do odmora igralo uz nekoliko promjena vodstva, zaključno s rezultatom 48:48.

Nije se Alkar dao smesti niti početkom drugog dijela, tricom Žuljevića poveo je 54:51 i još imao tri napada za povećanje, ali nije to iskoristio. Čak šest minuta trajao je košgeterski post kod domaćih, što je Zadar znao kazniti i serijom 12-0 doći do plus devet u 28. minuti.

U završni period Zadar je donio plus pet i vrlo brzo stigao i do devet koševa viška. Alkar je pritom naivno izgubio nekoliko lopti, ali bilo je to daleko od gotovog. U 32. minuti Zadar je bio na svega plus dva, ali bliže od toga Alkar se nije uspio približiti, iako je znao priprijetiti do kraja i dugo držati goste u neizvjesnosti.

Alkaru sada slijedi dvoboj sa Cibonom u subotu, a nakon toga ponovno je domaćin zadru u srijedu.