Objavljeno: 19 studenoga, 2013
AK Sinj

Izvor: AK Sinj

U nedjelju je u Zagrebu, na Jarunu, po prohladnom vremenu održan 27. polumaraton Ivan Starek na kojem je nastupilo preko 300 polumaratonaca, među njima i članovi atletskog kluba Sinj.

Tanja Samardžić je zauzela četvrto mjesto kod žena s novim osobnim rekordom od 1:26:55! Taj rezultat je bolji od prethodnog za pune tri minute! Ispred nje u cilj su stigle samo reprezentativka Matea Matošević iz Ak Agram sa 1:17:55, druga, također reprezentativka Marija Vrajić 1:20:37, i treća Dubravka Vešligaj 1:24:57, obje iz Ak Maksimir. Tanja ove godine stalno ruši osobne rekorde. Prvi polumaraton je istrčala u Rijeci ove godine za 1:40, a sad je već na 1;26!

Ana Domazet Lošo je istrčala 1:40:53, i zauzela ukupno 17 mjesto, a drugo u konkurenciji Ž40! Branka Ćuk Vurnek je unatoč ozljedi istrčala odličan rezultat 1;42:03, i u cilj je ušla kao 21 žena ukupno, a druga u konkurenciji Ž45! Naša ženska ekipa je tim rezultatima osvojila ekipno treće mjesto! Prve su bile članice Ak Maksimir, a druge Ak Sljeme.

U muškoj konkurenciji Petar Delaš je opet imao odličnu trku i postavio svoj novi osobni rekord, bolji od prijašnjeg za minutu, 1;14:54! Tim rezultatom je osvojio ukupno četvrto mjesto, a prvo u konkurenciji MU23. Pobjednik trke je bio Srđan Samardžić iz BiH, sa rezultatom 1:10:08, drugi u cilju reprezentativac Zoran Žilić iz Ak Kvarner Rijeka, 1:11;11, a treći Škrlec Tomislav iz Ak Sljeme sa 1:14:41.

Hrvoje Habuš je istrčao 1;21;29, i zauzeo ukupno 18. Mjesto. Robertino Vučković je istrčao svoj osobni rekord 1;35;21, i u cilj ušao kao 92. Predrag Delija je istrčao vrlo dobar rezultat 1:37:06 i osvojio 111. mjesto. Muška ekipa Ak Sinj je osvojila ekipno peto mjesto!

Sljedeći nastup Ak Sinj ima na maratonu i polumaratonu u Crikvenici.